×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

ویژگی های همسر مناسب از دیدگاه آقایان

همسر مناسب,ویژگی های همسر مناسب

مردان زنانی که موجب اعصاب‌خوردی نشوند و بازی های فکری با آنها راه نیندازد را بیشتر می پسندند

همسر مناسب از دیدگاه آقایان

همه ما از مرد یا زن رویاهای خود انتظاراتی در ذهن داریم که اگر آنها را روی کاغذ بنویسیم یا چند مورد محدود را تشکیل می دهند یا کتابی می شوند، مُفصٌل! اما واقعیت این است که برخی از رفتارها و موضوعات بیشتر از همه برای ما اهمیت دارند و دوست داریم فردی که برای رابطه عاشقانه خود انتخاب می کنیم، حتما آنها را داشته باشد.  وجود این ایده‌آل‌ها در طرف مقابل حالمان  را خوب می کند.

بر اساس کلیشه های رایج، ظاهر، چهره و اندام زنان برای مردان بیشتر از همه چیز مهم است و برای زنان نیز پول و ثبات مالی  اهمیت دارد. اما این حرف ها به طور صددرصد صحت ندارند. واقعیت چیزی در میانه این حرف ها است. با اینکه چهره زن برای مرد اهمیت بسیاری دارد، اما مسایل با اهمیت دیگری نیز در ذهن او به عنوان زن ایده‌آل هستند که در اولویت های نخست دسته‌بندی می شوند.

برای درک بهتر این مساله به سراغ چندین مرد رفته ایم تا انتظارات خود از همسر مناسب و زن ایده‌آل را برایمان شرح دهند.

ویژگی های همسر مناسب ، او باید جذاب باشد
رضا 36 ساله می گوید: ?ظاهر و جذابیت صورت و اندام برای من بسیار مهم است. من تصور می کنم این دیدگاه در همه مردها عمومیت دارد. در نگاه نخست، اولین چیزی که از یک زن می تواند شما را جذب کند زیبایی ظاهری او است. این مساله بسیار مهمی است. به همین دلیل است که بیشتر مردان سراغ زنان زیبارو می روند. البته منظور این نیست که همه زنان باید مدل باشند. یک زیبایی معمولی که بتواند انسان را جذب کند، کافی است.?

در همین راستا، یک مقاله علمی چاپ شده در مجله روانشناسی خانواده در آمریکا نیز موید این دیدگاه است که نخستین دلیل کشش مردان به زنان، زیبایی صورت است. در همین مقاله اشاره شده زیبایی مردان برای زنان اهمیت چندانی ندارد.

من دوست دارم برای آنچه هستم مرا دوست داشته باشد، نه برای چیزی که به او می دهم
امیر 34 ساله می گوید: ?من زنی را دوست دارم که من را دوست داشته باشد نه کسی که به من نیاز داشته باشد. او باید من را برای من دوست داشته باشد. من نمی توانم زنی را دوست داشتم باشم که مرا برای موقعیت مالی، شغلی یا چهره ام دوستم دارد. این گونه زن ها در زندگی من بوده اند و من به هیچ عنوان تمایلی به ادامه رابطه با آنها نداشته ام. زنی که من را بانک خود می داند و می خواهد از من استفاده مالی کند، ارزش دوست داشتن ندارد.?

از این صحبت می توان فهمید مردها برای اصالت زن بسیار ارزش قایل هستند. زن هایی که زیبا هستند اما این اصالت در وجود آنها دیده نمی شود خیلی زود کنار گذاشته می شوند.

ویژگی های همسر مناسب ، شاد و شوخ بودن
اشکان 28 ساله می گوید: ?من ذاتا آدم شاد و پرانرژی ای هستم و مدام در حال شوخی کردن و خندیدن. از نظر من زندگی به اندازه کافی سخت و خشن هست و لازم نیست ما هم بر بار آن بیفزاییم. زیبایی و درک زن ها برای من مهم است. اما خندیدن او از همه چیز مهم تر است. پیدا کردن زنی که بتواند همپای من به همه چیز بخندد و از کوچک ترین و ساده ترین مسایل لذت ببرد، دشوار است. ارتباط داشتن با زنی که خشک و جدی است و سخت لبخند می زند، کسل‌کننده ترین کار دنیا است. باید زندگی را آسان گرفت. این به مردها قدرت و حس خوب می دهد.?

همسر مناسب من باید صادق و صبور باشد
احمد 39 ساله می گوید: ?اگر 10 سال پیش این سوال را از من می پرسیدید، بدون شک می گفتم زن باید زیبا باشد. اما اکنون پس از چندین تجربه متفاوت به این نتیجه رسیده ام زن باید صبور، صادق و باحوصله باشد. هنگامی که با زنی قرار می گذارم، ظاهر و تناسب اندام او برایم مهم است اما مهم تر از آن زیبایی درونی اوست. برایم مهم است بفهمم آیا از آن دسته زن هایی است که سر مسایل کوچک و بزرگ مشاجره می کنند؟ یا کسی است که می تواند با حفظ خونسردی راهکار درست برای مشکلات بیابد؟ آیا سعی می کند در بیشتر مواقع منطقی باشد یا سریع واکنش نشان می دهد؟?

بیشتر مردان زنانی را برای خود همسر مناسب می دانند که موجب اعصاب‌خوردی آنها نشوند و بازی های فکری با آنها راه نیندازد.

شنبه 24 مرداد 1394 - 11:09:59 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655784 بازدید

629 بازدید امروز

961 بازدید دیروز

6587 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements