×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

زنان واقعا در زندگی خود چه می‌خواهند؟!

زنان واقعا در زندگی خود چه می‌خواهند؟!
بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند با مردی ازدواج کنند که درآمد بالایی دارد تا به این ترتیب آن‌ها بتوانند بدون نگرانی در مورد مسائل مالی در خانه مانده و به کار مراقبت از فرزندان خود بپردازند.
با وجود ادعاهای زیادی که توسط گروه‌های حامی حقوق زنان برای فراهم کردن فرصت‌های شغلی بیش‌تر برای زنان و ایجاد شرایط برابر با مردان مطرح می‌شود هنوز هم 64 درصد از زنانترجیح می‌دهند با یک فرد ثروتمند و با درآمد بالا ازدواج کنند تا به این ترتیب آن‌ها بتوانند بدون نگرانی‌های مالی در خانه به کار مراقبت از فرزندان خود بپردازند.
با انجام یک نظرسنجی مشخص شد نزدیک به 69 درصد از زنان ترجیح می‌دهند کار نکنند و اوقات خود را در خانه و در کنار فرزندانشان سپری کنند.
فقط 19 درصد از زنان تمایل داشتند همسرشان تحصیلات بالاتری نسبت به آن‌ها داشته باشد، اما در عوض 62
 درصد به دنبال همسری بودند که به اندازه آن‌ها باهوش باشند.
این مطالعات توسط دکتر کاترین حکیم از مدرسه اقتصادی لندن انجام شده است تا این ادعا را بررسی کند که امروزه زنان نسبت به دهه 1940 بیش‌تر به دنبال پیدا کردن یک همسر ثروتمند هستند. 
این تحقیقات که با بررسی اطلاعات موجود در کشورهای اسپانیا و بریتانیا انجام شده است نشان می‌دهد امروزه زنان نسبت به 50 سال پیش مردانی را برای ازدواج انتخاب می‌کنند که تحصیلات بالاتری نسبت به آن‌ها دارند و ثروتمندتر هستند.


مطالعات انجام شده در دیگر کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا هم نشان می‌دهد تعداد زنانی که به دنبال ازدواج با مردی با شرایط مالی و تحصیلات بالاتر هستند تا دهه 1990 رشد زیادی داشته و به بالای 38 درصد رسیده است.
به این ترتیب مشخص می‌شود برخلاف تصور بسیاری از مردم به عهده گرفتن نقش‌های برابر در خانه و در محل کار ایده‌آل بسیاری از زنان نیست. این بدان معناست که بسیاری از زوج‌ها نمی‌خواهند کارهای خانه، مراقبت از فرزندان و کار کردن در بیرون از خانه را به طور مساوی بین خود تقسیم کنند و هنوز هم درصد زیادی از آن‌ها همان نقش‌های سنتی را در زندگی زناشویی ترجیح می‌دهند.
مطالعات دیگری که توسط YouGov که روی 922 زن بین 18 تا 65 سال انجام شده و در ساندی‌تایمز به چاپ رسیده است ادعای دکتر حکیم را در این مورد تائید می‌کند.
از بین این زنان نزدیک به 62 درصد اعلام کردند که همسرشان درآمد بالاتری نسبت به آن‌ها دارد و فقط 16 درصد دارای درآمد بالاتری نسبت به شوهر خود بودند. 18 درصد نیز دارای درآمدهای یکسان بودند و 4 درصد نیز اصلا از میزان درآمد همسرشان اطلاع نداشند.

نزدیک به 59 درصد از این زنان اعلام کردند فقط به دلیل فشار جامعه و بحث‌هایی که امروزه در مورد اشتغال زنان محطرح است به سر کار می‌روند و در حقیقت خودشان چندان تمایلی برای کار کردن ندارند و بیش‌تر ترجیح می‌دهند در خانه بمانند.
دکتر حکیم در ادامه گفت: تحقیقات ما نشان می‌دهد که در اکثر خانواده‌ها هنوز هم مردان نان‌آور اصلی خانواده هستند و البته این موضوع ایده‌آل بسیاری از زنان است و آن‌ها این شرایط را بیش‌تر می‌پسندند. البته بسیاری از مردان نیز چندان به شغل تمام وقت علاقه ندارند و اگر فشارهای اجتماعی و نیازهای اقتصادی نبود آن‌ها هم ترجیح می‌دادند به صورت نیمه وقت کار کنند. 
پروفسور جود براون از دانشگاه کمبریج در این باره گفت: البته زنان در بسیاری از خانواده‌ها چاره‌ای به جز کار کردن در بیرون از خانه ندارند، چرا که شرایط اقتصادی آن‌ها را به این شرایط وادار می‌کند، این در حالی است که اگر یک خانواده واقعا از لحاظ مالی مشکل نداشته باشد آن‌گاه زنان راحت‌تر می‌توانند در مورد کار کردن تصمیم بگیرند.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1391 - 1:06:08 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655769 بازدید

614 بازدید امروز

961 بازدید دیروز

6572 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements