×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

آیا با مرد كوچكتر از خود ازدواج کنیم؟

آیا با مرد كوچكتر از خود ازدواج کنیم؟


سن ازدواج و فاصله سنی مناسب میان زن و مرد یكی از عوامل مهمی است كه رضایت از زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار می دهد. متخصصین امر ازدواج معتقدند كه اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی،  فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.

فاصله سنی

 همین امر موجب افزایش تفاهم و كاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود. با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است كه در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است. افرادی كه به چنین ازدواچ هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند كه سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترك و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد. از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترك تنها و تنها با تفاهم و درك متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند.

 

در حالی كه گمان این افراد صددر صد اشتباه است. حتماً می پرسید چرا؟

همانگونه كه قبلاً اشاره شد تناسب سنی دختر و پسر با یكدیگر یكی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دوست. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر و بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد كمتر می شود. چه برسد به اینكه تفاوت سنی از طرف دختر خانم باشد یعنی سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر باشد. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. یعنی ممكن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی تواند ریسك كرد. شاید شما نتوانید مانند آنها درست انتخاب كنید و خوشبخت شوند.

 

چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟ زیرا

- دختر خانم ها به طور میانگین 2 الی 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ جسمی و جنسی و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و... می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترك دست می یابند.

- همانگونه كه دخترها زودتر به بلوغ جنسی می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهای جنسی شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند. حال اگر سن مرد از زن كمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترك شان را متلاشی می كند.

- خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.

زمانی كه زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه كرده است در دام پند و اندرز و بكن نكن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می كند. همین امر باعث ایجاد حس كودكی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد

برخی از مشكلاتی كه به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می گردد

- نقش زن و شوهری جای خود را به نقش ?والد و فرزندی? می دهد.

زمانی كه زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه كرده است در دام پند و اندرز و بكن نكن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می كند. همین امر باعث ایجاد حس كودكی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد.

-زن برای اینكه از ارتكاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را كنترل می كند. كنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.

-وقتی زن وارد دوره میانسالی می شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می شود.

- زن برای پایداری زندگی و رضایت همسرش باید اقدام به امور و كارهایی نماید كه مربوط به سن واقعی اش نبوده و برای جوانترهاست. ادامه این روند و بازی پس از مدتی زن را خسته می كند.

-و ...

توجه: نكات هشدار دهنده ای كه در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، كم بودن فاصله سنی شان و ... تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترك دارد.

چهارشنبه 7 شهریور 1391 - 1:47:46 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1649038 بازدید

709 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5766 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements