×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

آفرينش توانگري ذهني از طريق كلام

سلام و سلام و سلام و سلام و سلام و سلام و سلام. با ادامه ي درس آفرينش توانگري با شما همراهم . گفتيم كه آفرينش توانگري ذهني از سه طريق انجام ميشه. طريق اول ، نوشتن. طريق دوم ، تصاوير( چرخ اقبال). و روش سوم كلام. طريق اول و دوم را كه براتون توضيح دادم، حالا مي ريم سراغ روش سوم .

 

_آفرينش توانگري ذهني از طريق كلام :

 

من در پستهاي زيادي راجع به جادوي كلام براتون صحبت كردم و اين قانون ذهني كه مي گه :"هر آنچه به گفتار در آيد، به رفتار در مي آيد." دانشمندان ذهني،  تخمين زده اند كه تكرار عبارت تاكيدي ويژه ي توانگري مي تواند هشتاد درصد بر سرعت تجلي ثمرات دلخواه بيفزايد.

"كاترين پاندر " معتقده كه" در ازاي هر پانزده دقيقه مطالعه ي مطالب و  كتابهاي الهام بخش، دست كم بايد پنج دقيقه عبارات تاكيدي را تكرار كرد. فقط با مطالعه ي مطالب ذهني نمي توان به توانگري رسيد "

كاترين پاندر در كتاب " قانون توانگري " آدمهاي زيادي را كه از اين طريق، توانستند درهاي توانگري را به روي خودشان باز كنند، مثال مي زند. او حتي اعتراف مي كند كه فقط از طريق تكرار عبارت تاكيدي ( كه آن را دعاي روزانه ي خود مي نامد) توانست به شيوه اي عجيب، ناشري معروف بيابد تا دست نوشته هايش درباره ي توانگري را چاپ كند و اين آغاز شهرت جهاني و توانگري او شد!

 

قانون تجلي : هر چقدر هم كه ظاهر امور مخالف به نظر برسد ، بايد شرايط دلخواه را مجسم كنيد و از اقتدار و نفوذ كلام غافل نمانيد. در جملات تاكيدي حتما" از قانون " تجلي "پيروي كنيد.قانون تجلي حكم مي كند كه هر آنچه را كه دوست داريد باشيد يا به انجام برسانيد، بايد بگوئيد كه پيشاپيش چنان هستيد و آن كار را به انجام مي رسانيد. مثال " نگوئيد من آپارتماني زيبا مي خواهم. " بگوئيد : خدا را شكر مي كنم كه اكنون داراي آپارتماني زيبا هستم. "

 

 

 سيستم آرزوها هم اين موضوع رو تائيد مي كنه و مي گه :

 

قانون چهل و هشتم سيستم آرزوها : حتي وقتي ظاهر امور به نظر مخالف مي رسد، از قانون تجلي پيروي كنيد.( تجسم شرايط دلخواه و استفاده از جملات تاكيدي به گونه اي كه انگار الان آنچه را مي خواهيد ستانده ايد)

 

نكته ي مهم _ لااقل روزي پنج دقيقه عبارتهاي تاكيدي دلخواهتان را با صداي بلند تكرار كنيد.اگر مي خواهيد توانگري شما به صورتي روشن و قطعي رفتار كند، بايد كلامي كه براي توانگري بر زبان مي آوريد، روشن و قطعي باشد.

 

 

_ قدرت جادوئي اسمهاي مقدس براي توانگري:

قدما معتقد بودند كه آگاهي از واژه هاي مرموز يا آيه اي مقدس، بسيار نيكوست و به هنگام فشار يا دشواريهاي آزمونهاي زندگي، به آنها كمك مي كند. يكي از نامهائي را كه مقتدر مي دانستند " يهوه " بود و ديگري عبارت " من هستم" .

"كاترين پاندر " مي گويد ما عيسي مسيح را به عنوان شفادهنده مي شناسيم، حال آنكه او در معجزات مربوط به توانگري اش، قوانين ذهني و معنوي توانگري را به كار مي بست. " عيسي مسيح همواره از عبارات تاكيدي مثبت استفاده مي كرد. بزرگترين چيزها را از خدا مي خواست و همه ي آنها را متجلي مي كرد، زيرا دعايش سرشار از اقتدار بود. ( مگر دعاي رباني چيزي غير از عبارات تاكيدي مثبت و مصمم است؟)

 يكي از استادهاي خوب من هميشه مي گفت "حتي نام كساني كه انسانهاي بزرگي بوده اند داراي يك گاست ( انرژي) است و چون انرژي هرگز از بين نمي رود، هنوز انرژي آن ها، در جهان باقيست و به هر كس كه از آنها كمك بخواهد، كمك مي كند. به همين دليل است كه خيلي از معجزات با توسل به بزرگان ديني انجام ميشود. "

 ( من خودم به اين موضوع اعتقاد زيادي دارم. زماني بود كه كتابهائي در زمينه هاي متافيزيك يا نيروهاي ماورائي مي خواندم اما نمي فهميدم. به محض اينكه از گاست نويسنده ي كتاب يا استادي كه ، آن فن را آموزش مي داد، كمك طلبيدم، شبهاي متوالي به خوابم  آمد و مباحث را برايم توضيح  داد و موشكافي  كرد! )

" چارلز فيلمور" در كتابش "توانگري" مي نويسد : "از نام عيسي مسيح امواجي نيرومند و طيفي قدرتمند بر مي خيزد كه توانگري مي بخشد. نامي كه اقتدار زمين و آسمان را در بر دارد و به آساني مي تواند به جوهر كائنات ، شكل ببخشد. نامي كه با جوهر نمادهاي پدر و مادر يگانه است و چون بر زبان آيد، همه ي نيروها را به كار وا مي دارد تا ثمرات دلخواه را به بار آورد."

"كاترين پاندر " بر اساس همين اعتقاد به قدرت جادوئي اسمهاي مقدس، وقتي نياز به يك ماشين نويس داشته، اين عبارت تاكيدي را تكرار مي كند: "عيسي مسيح هم اكنون ماشين نويسي عالي را متجلي مي كند تا اين كار من را به انجام برساند." و چند ساعت بعد يكي از آشنايان كه تايپيست بوده پيش او مي آيد تا خدمتي براي او انجام بدهد!

 

شما مي تونيد انواع و اقسام جملات تاكيدي را بسازيد يا از كتب مختلف برداريد. من چند تا از آنها را برايتان مي نويسم :

_ من به روح جهاني توانگري اعتماد مي كنم تا هم اكنون بركت بيكرانش را بر همه ي گوشه هاي زندگيم بباراند.

 

_ من در جوهر الهي احاطه شده ام و اين جوهر الهي هم اكنون در شكلي غني و مناسب و شايسته به سويم مي آيد.

 

_ خدايا من به تو و عدالت تو توكل مي كنم. مي دانم آنچه كه متعلق به من است نمي تواند از من باز گرفته بشود.پس آرام و آسوده بر جا مي مانم.

 

_ من هم اكنون از درآمدي مدام و قابل توجه و روزافزون برخوردارم.

 

_ از افزايش درآمدم كه هم اكنون پيش مي آيد و به طرزي قابل ملاحظه به من رضايت مي بخشد، سپاسگزارم.

 

_ من در ذهن الهي، آرماني الهي ام و اكنون به سوي مكان راستين و انسانهاي راستين و توانگري راستين زندگيم هدايت مي شوم.

 

شما در "چهار كتاب " نوشته ي "فلورانس اسكاول شين" مي توانيد جملات تاكيدي زيادي براي موارد مختلف پيدا كنيد.

 

 

ساختن جمله ي تاكيدي با استفاده از قدرت جادوئي اسم مقدسين :جملات تاكيدي زيادي در كتابها نوشته شده اما من پيشنهاد مي كنم خودتون اون جمله ي تاكيدي رو كه در اين زمان بهش نياز داريد بسازيد و از قدرت جادوئي اسم مقدسين " مثل عيسي مسيح، حضرت علي(ع)، امام حسين و يا هر كسي كه حس روحاني اي در شما به وجود مي آره..." استفاده كنيد و بگيد : " عيسي مسيح يا امام حسين يا ... اينجاست و اكنون عاليترين چيز را براي من درباره ي( فلان موضوع) فراهم و متجلي مي كند. "

يا بگوئيد : " اكنون نور پاك و سفيد (عيسي مسيح يا حضرت امام رضا يا ....)  همه ي زندگي من را احاطه كرده است و هيچ چيز منفي نمي تواند وارد اين حلقه ي نور بشود و تنها نيكي مي تواند به من نزديك بشود. ميزان كار و زناشوئي و تندرستي و ... مستقيما" در دست ( نام آن آدم روحاني مقدس را بياوريد) است و در هر گامي كه بر مي دارم او پيشاپيش مي رود و همه ي امور زندگيم را هدايت مي كند .  "

 يا بگوئيد: " قدرت ( عيسي مسيح يا ...) سرگرم عاليترين كار خود است تا كاملترين ثمرات نيكو را به بار بياورد."

يا بگوئيد: " مسئوليت ( كار يا مشكلي كه داريد را عنوان كنيد) با ( عيسي مسيح يا  ...) است و خودش نشانم مي دهد كه چه كنم و راه درست را مي گشايد."

 

مثال: " كاترين پاندر " از خودش مثال مي زند كه مي خواسته كليسائي باز كند و امور ذهني را در آن آموزش بدهد اما پول نداشته است. او شروع مي كند با اسم مقدسين جملات تاكيدي گفتن. يك بار موقع گفتن اين جملات، اسم يك نفر آدم كه دورادور مي شناخته به ذهنش مي رسد. " پاندر " به او زنگ مي زند و اون آدم ميگه مايل است او را ببيند. وقتي به ديدنش مي آيد به پاندر  مي گويد " يك چك هزار دلاري داره كه با چند نفر ديگه اون رو جمع كردند و مي خوان اون رو در اختيار كسي بگذارن كه مي خواد كليساي جديدي بسازه! "

" پاندر" مي گه : " من كه از اين موضوع اطلاعي نداشتم اما ضمن مراقبه روي جمله ي تاكيدي انگار خداوند به دلم انداخته بود تا با او تماس بگيرم! " و اين طوري پول كليسا جور ميشه!

 

_ قدرت توانگري بخش و اقتدار دعاي رباني : پاندر مي گه دعاي رباني كه در انجيل آمده، از اقتداري عظيم بهرمند است. به شرط آنكه آن را آهسته و سنجيده و كلمه به كلمه بخوانيد و به هر كلمه اش بينديشيد تا از نيروي سرشار و تاثير شگرفش بهره مند بشويد.آنگاه مي بينيد كه همه ي مشكلاتتان حل مي شود. تاثير تكرار روزانه ي " دعاي رباني" شما را به حيرت مي اندازد.پس چنين دعا كنيد :

 

" اي پدر مقدس ما كه در آسماني

نام تو مقدس باد

ملكوت تو بيايد

اراده ي تو چنان كه در آسمان است،

بر زمين نيز كرده شود.

نان كفاف ما را امروز به ما بده.

و قرضهاي ما را ببخش

چنان كه ما نيز قرضداران خود را مي بخشيم

و ما را در آزمايش مياور

بلكه از شرير ما را رهايي ده

زيرا ملكوت و قوت و جلال

تا ابدالاباد از آن توست.

آمين. "

( انجيل متي، 6: 9_13)

 

_ اما چرا دعاي رباني چنين قدرتمند است؟

شايد به اين دليل كه شما را به آن آگاهي مي كشاند كه عيسي مسيح براي انجام معجزه هايش در آن قرار داشت. به آن آگاهي كه توانگري را متجلي مي كند و قرصهاي نان و ماهي را هزار برابر مي كند!

 

(من شخصا"، با افتخار،  پيرو دين مقدس اسلام هستم اما معتقدم به تعداد آدمها راه براي رسيدن به خداوند وجود داره! پس به همه ي ادياني كه خداي واحد رو قبول دارند احترام مي گذارم و از دعاهاي همه شون استفاده مي كنم و معتقدم اين انرژي در همه ي دعاهاي كتب مقدس موجوده. حديثي هم درباره ي آيات قرآن خوندم كه " هر تعداد از آيات قرآن را كه براي انجام نيتي بخوانيد، براي برآورده شدن آن حاجت، كفايت مي كند." به نظرم اين هم به خاطر انرژي بالائي است كه در اين آيات وجود داره. دعاها و آيات قراني درست مثل جملات تاكيدي مي مونند و اثر مي كنند.)

 

نكته ي مهم _ عبارت تاكيدي را براي ديگران هم مي توانيد به كار ببريد. حتي اگر خودشان هم به اين موضوع اعتقاد نداشته باشند. ( اگرچه اعتقاد خود آن فرد، اثراتي عميق تر و سريع تر به بار مي آورد)

مثلا" براي دوستتان كه بيكار است ، تكرار كنيد : " تو شغلي بي نظير و درآمدي بي همتا داري. تو به شيوه اي بي نظير خدمتي بي همتا را به انجام مي رساني."

 

همونطور كه گفتم جملات تاكيدي بيشماري وجود داره اما بهترين كار اينه كه شما خودتون كشف كنيد كه به چه جمله ي تاكيدي اي واقعا" نياز داريد. من اينجا به شما شيوه اي رو ياد مي دم كه در" تجسم خلاق " اون رو جزو كارهاي پالايشگر مي دونند.

 

_ پالايش و ساخت جملات تاكيدي پالايشگر:

 اصل نهفته در شيوه هاي پالايش اين است كه بايد مشتاق باشيد كه هر گونه احساس منفي سركوب شده را در جسم يا عواطف يا ذهن يا روحتان كاملا" بشناسيد و آن را مورد بررسي قرار دهيد تا بتوانيد آن را رها كنيد. بيشتر افراد اميدوارند كه با ناديده گرفتن احساسهاي منفي، آنها راهشان را مي گيرند و مي روند! در حالي كه اگه درسهاي نيمه ي تاريك رو به ياد داشته باشيد، حتما" مي دونيد كه اين طوري نيست. هرچه بيشتر بكوشيد تا آنها را ناديده بگيريد، بيشتر خودشان را در زندگيتان نشان خواهند داد. گوئي همه ي زواياي تاريك وجودتان، عملا" مي كوشند كه نور آگاهي را به سوي خود بكشانند، تا بتوانند پاك و صيقل يافته بشوند. فرايند صيقل يافتن يا پالايش، فقط با درخشش نور آگاهي به زواياي تاريك ، و با اشتياق تجربه ي هر چه كه در آنجا هست، رخ مي دهد. با تجربه ي آن، انرژي مسدود شده و متراكم، براي هميشه رها مي شود.

بنابراين اگر در هنگام به كار بردن جملات تاكيدي و مثبت، احساس نا خوشايندي بهتون دست مي ده، يا اينكه احساس مي كنيد هدف يا آرزويتان با مانع روبرو شده، يا مدتهاست كه از جملات تاكيديتون ثمره ي مفيدي به دست نمي آريد، بدونيد كه اون جمله متعلق به شما نيست! حتما" جملاتي را كه به كار مي بريد رها كنيد و به سراغ ساخت جملات تاكيدي پالايشگر بريد.

 

تمرين براي ساختن جمله ي تاكيدي پالايشگر:

 

نخست در دفتر مراقبه تان، آرزو يا همان هدفتان را به صورت يك عبارت تاكيدي بنويسيد. آنگاه بنويسيد :" علت اينكه نمي توانم به هدفم برسم اينست كه ..." هنگامي كه اين دلايل را مي نويسيد ، به يكايك فكرهائي كه از سرتان مي گذرد ، هر اندازه هم كه احمقانه يا عجيب يا وحشتناك يا بي اهميت به نظر مي رسد، توجه كنيد. به خودتان اجازه بدهيد هر دليلي را كه به ذهنتان مي رسد، در اينجا بنويسيد.

مثال :

 

هدف : مي خواهم صاحب حرفه اي شگفت آور باشم با ... ريال درآمد ماهانه.

 

 ساخت جمله ي تاكيدي اوليه : طبق قانون تجلي بايد اون رو به شكل يك جمله ي مثبت ، به شكلي كه انگار تحقق پيدا كرده ، بنويسيد. يعني اين جمله مي شود جمله ي تاكيدي اوليه ي شما:  

 " اكنون صاحب حرفه اي شگفت و خلاقم. كارم را دوست دارم و درآمد ماهانه ام .... ريال است."

 

سوال : دليل اين كه نمي توانم به خواسته ام برسم، چيست؟

 

جواب : هرگز موفق نخواهم شد _ نمي دانم مي خواهم چه كار كنم. _ از كجا مي توانم چنين شغلي را پيدا كنم؟ _ عالي تر از آنست كه بتواند حقيقت پيدا كند. _ لياقتش را ندارم. _ مي ترسم از اينكه اين همه پول به دست بياورم! _ پدرم هرگز چنين پولي به دست نياورد من هم نمي خواهم با در آوردن اين پول، باعث احساس خواري در او بشوم! _ و غيره ...

 

اگه احساس كردين باز هم دلايل ديگه اي وجود داره در يك فرصت ديگه دوباره سراغ اين جوابها بياين و به اونها اضافه كنيد. بعد مدتي بنشينيد و به دلايل خودتون بنگريد تا ببينيد كداميك از اونها بيشتر شما را تحت تاثير قرار مي دهند و كنارشان علامت بگذاريد. آنگاه براي خنثي كردن يكايك آنها، يك جمله ي تاكيدي مناسب با اون دليل بنويسيد. به اين جمله ي تاكيدي مي گن "جمله ي تاكيدي پالايشگر ".

_ براي دلايلي كه در بالا نوشتيد، اين جملات تاكيدي پالايشگر ساخته مي شوند :

من اكنون موفق هستم. من اكنون توانائي به دست آوردن عالي ترين ها را دارم. من اكنون با هدايت الهي، دريافته ام كه از كجا بايد شروع كنم. و ...

 

اينها جملاتي هستند كه شما بايد به كار ببريد و به كار بردن جمله ي تاكيدي اوليه، در اين زمان نه تنها نمي تونه به شما كمكي بكند، بلكه حتي چيزهاي زيادي را كه در نيمه ي تاريكتان پنهان كرده ايد، به سطح مي آورد و مانع تحقق آرزويتان مي شود. پس از جملات تاكيدي پالايشگرتان استفاده بكنيد.

 

خدايا! تو را شكر مي كنم كه ضمير برترم اكنون مرا به سوي بهترينهائي كه لايقش هستم، هدايت مي كند. آمين.

جمعه 7 بهمن 1390 - 1:53:33 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://razemajnoon.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 7 بهمن 1390   3:03:21 PM

سلام دوست خوبم مطالب خوبی دروبلاگت  گذاشتی احسنت

.

.

.

.

.

.

.

.

.

وقت کردی به وبلاگ ماهم یه سری بزن

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1648557 بازدید

228 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5285 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements