×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

خانمها قبل از انتخاب همسر بدانند

خانمها قبل از انتخاب همسر بدانند

زن هایی که عاشق پتانسیل های یک مرد می‌شوند با نهایت تاسف باید گفت زن هایی هستند که اعتماد به نفس فوق العاده پایینی دارند و احساس خوبی...
زن هایی که عاشق پتانسیل های یک مرد می‌شوند با نهایت تاسف باید گفت زن هایی هستند که اعتماد به نفس فوق العاده پایینی دارند و احساس خوبی نسبت به خودشان ندارند .
این زنان چون این احساس را به خود دارند برای همین فکر می‌کنند که کسی آنها را دوست ندارد و برای اینکه دوست داشته شوند باید تلاش کنند و این زنان معمولا افرادی را انتخاب می‌کنند که دارای چالش های بسیاری هستند و از لحاظ عاطفی و احساسی دارای مشکلات عدیده ای هستند و حتی از خود آنها نیز پر چالش تر هستند .
اما به دلیل عدم اعتماد به نفس احساس می‌کنند مردی را که می‌یابند از آنها هزار برابر بهتر است اما در حقیقت این طور نیست ... و وقتی که یک مرد با مشخصات و مشکلات گفته شده در بالا را پیدا می‌کنند با امید به اصلاح این معایب تلاش می‌کنند .
این مردها آدم هایی هستند که مایل نیستند به خودشان کمک کنند ما نیز به هیچ وجه مسئول و مامور نجات کسی نیستیم . اما متاسفانه این گونه زنان باور دارند که تنها هنگامی موفق و در زندگی سعادتمند خواهند بود که مردانشان را تشویق کنند و گرنه شکست خواهند خورد .
تشویق در زندگی مشترک یکی از راه کار های موفقیت است اما در صورتی که خود فرد مایل باشد و او هم تلاش کند نه اینکه فقط یک طرف مدام نگران و خاطری ناراحت بخاطر طرف دیگر داشته باشد در این جاست که مشکل ظاهر می‌شود و ...
این گونه از زنان با خود واقعی آن مرد رابطه ای ندارند ، بلکه عاشق پتانسیل های آنان هستند و با خود می‌گویند اگر به او عشق بیشتری بورزم ، حتما تغییر خواهد کرد .
او تنها به این دلیل در کارهایش تا کنون موفق نبوده زیرا تا به حال کسی مثل من را نداشته است که او را واقعا دوست داشته باشد و به او کمک کند .
حال که شما و تلاشتان برای او وجود دارد او می‌تواند خوشبخت شود ولی با این صحبت ها فقط عمل خود را توجیح می‌کنید زیرا هر کسی و هر انسانی که متولد می‌شود خود را دوست دارد و آگاهانه و از روی درایت و هوشیاری خود را به درون چاه نمی‌اندازد پس به یاد داشته باشید که آن شخص ، مایل نیست خودش را نجات دهد و یا اگر مایل است به صورت ناخودآگاه تلاش و تصمیمی راسخ در خصوص متحول کردن زندگی خود تا به حال انجام نداده و یا خودش را دوست ندارد این موضوع اهمیتی فوق العاده ای دارد که همه آدم ها خود را دوست داشته باشند وقتی شخصی که در زندگی شما وجود دارد و سرتاسر زندگی او پر از مشکلات عدیده ای است باید چه کرد؟ باید او را رها کرد نباید بیشتر از خود او نگرانش باشید زیرا اگر او خود ، همسر و آینده اش را دوست داشت تلاشی در جهت بهبود اوضاع انجام می‌داد .
زیرا اگر مردی بقدر کافی خودش را دوست داشته باشد حتما تغییر خواهد کرد.ما با احساس مسئولیت نسبت به کمک به دیگران از توجه به زندگی خود باز می‌مانیم و از روبرو شدن با کاستی های خودمان سرباز می‌زنیم و در جهت بهبود شرایط همسرمان تلاش می‌کنیم و خود را فراموش می‌کنیم .
وقتی که خود را فراموش می‌کنید دیگر کسی هم شما را دوست ندارد پس خود را دوست داشته باشید. با احساس مفید بودن ، مهربان بودن برای دیگران احساس خوبی نسبت به خودمان پیدا کنیم ولی هنگامی که بر خلاف انتظار و میلمان ، مردمان شکست خورده و نقشه هایی که در سر کشیده بودیم خوب از آب در نمی‌اید احساس شکست می‌کنیم .
توجه داشته باشید که در این مقاله روی صحبت ما با کسانی است که در انتخاب خود افرادی را که زندگی پر از مشکل دارند برمی گزینند و به امید بهبود رفتار و شرایط زندگی طرف مقابل با او ادامه می دهند. (اعتیاد ـ افرادی که علاوه بر داشتن زندگی مشترک به فکر تجدید فراش هستند و صدها مورد دیگر که در جامعه با نمونه های زیادی از آنها مواجه هستیم).
چندی پیش در همین زمینه مقاله ای تحت عنوان خانمها از چه مردانی باید دوری کنند را ارائه کردیم که با سوالات زیادی از سوی خانمهای محترم روبرو شدیم. ما سعی داریم تا به شما عزیزان دیدی روشن در این زمینه ارائه کنیم تا قبل از درگیری در یک زندگی مشترک پر دغدغه، بتوانید با کمک این راهنمایی ها، انتخاب درستی داشته باشید .
در اینجا هدف ما این نیست که کمکهای انسانی به افراد اطرافمان را زیر سوال ببریم اما توجه داشته باشید که تنها کسی می تواند برای جامعه خود مفید باشد و به همنوعان خود کمک کند که در مرحله اول بتواند بهترین راه را برای زندگی خود برگزیند .
چهارشنبه 16 آبان 1391 - 3:50:55 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1648455 بازدید

126 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5183 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements