×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

ریکی چیست ؟

       
       

همواره در سراسر تاریخ بشریت و در سراسر دنیا شیوه های شفابخشی، مبتنی بر انتقال انرژی جهانی وجود داشته است. همان انرژی که قوت همه هستی است و جهان را شکل می دهد. از هزاران سال پیش, تبتی ها درک عمیقی از سرشت روح، انرژی  و ماده داشته اند و این دانش را برای شفای بدن، هماهنگی و هدایت روحشان به سوی تجربه وحدت بکار گرفته اند. بعدها با همین دانش نیز در هند برخورد می کنیم و اشکال گوناگونی از آنرا به فرهنگ ژاپن، چین، مصر، یونان و روم می یابیم.


ریکی ( با تلفظ ری  کی ) یک تکنیک ژاپنی است برای کاهش استرس، دستیابی به آرامش و در نتیجه شفا مورد استفاده قرار می گیرد. این روش مجددا در اوایل دهه 1900 توسط دکتر میکائو اوسویی کشف و احیا شد. ریکی را با(( قرار دادن دست‌ها )) روی موضع مورد نظر انجام می گیرد و چنین تکنیکهایی از هزاران سال پیش مورد تجربه قرار گرفته است .


واژه ریکی از دو کلمه (( ری )) و (( کی )) تشکیل شده است .


ری  آگاهی معنوی


کلمه (( ری )) به معنای کل است ، و این پذیرفته ترین تفسیر از این کلمه است . البته ، این تفسیر بسیار کلی است . نمادهای ژاپنی سطوح معنایی گوناگونی دارند . این معانی از معانی دنیوی تا معانی بسیار معنوی متفاوت اند از این رو ضمن وجود این واقعیت که ری می تواند یک کل تفسیر شود که در همه جا حضور دارد ، تعریف معنادارتری برای آن هست که شایسته بررسی است .


بررسی معنای اسرار آمیز الفبای کانجی ژاپنی برای کلمه ری ، درک بسیار عمیقتری از این نماد به ما داده است . کلمه ری آنگونه که در ریکی به کار برده شده به معنای خرد برتر یا آگاهی معنوی است . این خردی است که از سوی خداوند یا ضمیر برتر می آید و آگاهی الهی است که همه چیز را می داند . این آگاهی الهی هر انسان را کاملا می شناسد ، دلیل تمام مسائل و مشکلات را میداند و می داند چگونه تمام آنها را شفا بخشد .


کی  انرژی زندگی


کلمه (( کی )) مترادف چی در زبان چینی ، پرانا در سانسکریت و تی یا کی به زبان هاوایی است . کلمه نیروی اودیک ، اروگون ، و بیوپلاسما نیز نامیده شده است . در فرهنگهای مختلف نامهای گوناگون دیگری به آن داده شده است .


کی انرژی زندگی یا نیروی حیات ، یا نیروی حیات کل است ، انرژی غیر مادیی است که به تمام موجودات زنده حیات می بخشد . هر موجودی تا وقتی زنده است انرژی حیاتی دارد که در درون و اطراف آن در گردش است ؛ و زمانی که می میرد ، انرژی حیات او را ترک می کند . اگر انرژی حیاتی شما کم و یا اختلالی در جریان آن وجود داشته باشد ، بیشتر نسبت به بیماری آسیب پذیر هستید . وقتی انررژی حیاتی زیاد است و به راحتی جریان دارد ، کمتر در معرض بیماری هستید . انرژی زندگی در تمام کارهایی که انجام می دهیم نقش مهمی ایفا میکند . این انرژی به بدن حیات می بخشد و سطوح برتر تجلی دارد . کی همچنین انرژی اصلی احساسات ، افکار و زندگی معنوی ماست .


چینی‌ها به نیروی زندگی یا چی بسیار اهمیت می‌دهند . آنها هزاران سال است درباره آن تحقیق ، و کشف کرده‌اند که چی انواع گوناگونی دارد . در کتاب (( شاهکار طب داخلی امپراطور زرد )) که حدود چهار هزار سال قدمت دارد ، فهرستی هست که در آن به سی و دو نوع کی یا چی مختلف اشاره شده است.


 


انرژی زندگی تحت هدایت معنوی


 


در ریکی آگاهی الهی که ری نامیده می شود ، انرژی زندگی را که کی نامیده می‌شود هدایت می کند . از این رو ریکی را می‌توان انرژی زندگی تحت هدایت معنوی تعریف کرد ، که تفسیر کاملی از واژه ریکی است . این برداشت به تجربه اکثر افراد از ریکی بسیار نردیک است ؛


(( ریکی خود را با آگاهیش هدایت می کند ؛ به هدایت درمانگر نیازی ندارد )).

چهارشنبه 26 بهمن 1390 - 11:09:30 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1649133 بازدید

804 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5861 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements