×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

روانشناسی بندهای انگشت:رازهايي كه بند انگشتان شما فاش مي‌كند

 روانشناسی بندهای انگشت:رازهايي كه بند انگشتان شما فاش مي‌كند

 بند انگشت علاوه بر كاركردي كه در بدن و در انجام وظايفش دارد، معيار خوبي هم براي سنجش است. حتما بسيار شنيده‌ايد ?كوچك‌ترين ميمون دنيا به اندازه يك بند انگشت?، ?كوچك‌ترين كتاب دنيا به اندازه يك بند انگشت? حتي شل‌سيلوراستاين كتابي دارد به اسم ?قد يه بند انگشت?.


همه اين‌ها را بگذاريد كنار، وقتي بشنويد تنها يك بند انگشت‌تان مي‌تواند بيانگر شخصيت شما باشد چه مي‌كنيد؟ توجه داشته باشيد كه هركدام از بندهاي انگشت در علم كف‌بيني مي‌توانند حرف‌هاي زيادي داشته باشند.


 حالا و در اين قسمت بد نيست به انگشت شست‌تان توجه بيشتري مبذول داريد. هر كدام از بندهاي اين انگشت مي‌تواند بگويد شما چه‌جور آدمي هستيد. اين به اطرافيان هم كمك مي‌كند تا ما را بيشتر بشناسند و با روحيات‌مان كنار بيايند.


واقعيت در مورد بندهاي انگشت كدام است؟


حتما در علم كف‌بيني به مواردي در مورد بند انگشتان برخورده‌ايد؛ اين‌كه بند انگشتان بلند نشان‌دهنده افراد دست و دلباز است ولی اگر بند انگشتان كوتاه و چاق باشند نشان‌دهنده افراد افراطی و نادان است.

 انگشتان لاغر و باریك نشان‌دهنده بذله‌گویی است و اگر دست این افراد به سمت بالا خمیدگی داشته باشد یعنی آزاده هستند ولی اگر به سمت پایین خمیدگی داشته باشد خسیس هستند.

واقعيت اين است كه اتصالات دست به عنوان نمونه‌ای برای مشاهده و بررسی مستقیم بسیار جالب هستند. طبق نظریه عمومی بند انگشتان كلفت به معنای راحت طلبی است. در حالی كه انگشتان قابل انعطاف نشان‌دهنده مهارت‌های ذهنی، كنجكاوی و زیاده‌روی است.


انگشتان كوتاه نشان دهنده طبیعتی آرام‌تر هستند. به هر حال هرگاه شخصی كمی عمیق‌تر به مسئله كف‌بيني بنگرد مفاهیم را بهتر درك می‌كند و ساده‌انگاری را كنار می‌گذارد. نكته اصلی كه در مورد انگشتان وجود دارد این است كه سه بند انگشتان مربوط به قابلیت‌های روانی مختلف انسانی است.

تلاش برای یافتن دلیل قانع كننده‌ای به منظور ارتباط بند انگشتان از قرن نوزدهم آغاز شد و این تلاش با كوشش‌های اولیه در زمینه این‌كه هر كدام از این بند انگشتان را با یك منطقه فلكی ارتباط دهیم، اختلاف بسیار داشت. حالا ما در مورد هركدام از بندهاي انگشت اطلاعاتي را در اختيار شما قرار مي‌دهيم.


بند سوم شست


شست ما به 3 بند تقسيم مي‌شود كدام بند از شست شما بلندترين است؟ اگر يك يا 2 بند بلندتر از بقيه باشد در اين صورت انرژي‌هاي آن‌ها در شما قوي‌تر است. انگشت شست از 3 بخش تشكیل شده است.

1- بند اول یا بخشی كه ناخن روی آن قرار گرفته است، معرف اراده شخص است.

2- بند دوم یا بخش وسط كه معرف منطق است.

3- بند سوم یا بند انتهای شست كه مرز یا تپه ونوس است، معرف عشق و علاقه است.


بند اول: بند ضمير


بند بالايي شست بيانگر ميزان كنترل و تاثيرگذاري ما روي محيط اطراف‌مان است. اين بند بايد به همان اندازه يا بلندتر از بند دوم باشد. همچنين بايد در موقع لمس كردن سفت و تقريبا برجسته به‌نظر آيد. بندي كه به اين شكل باشد بيانگر توانايي فرد در شكل‌دهي به محيط اطراف خود است. همچنين توانايي تاثيرگذاري روي ديگران را به فرد مي‌دهد.


اگر بند اول شست بسيار بلند يا كوتاه باشد، در اين صورت شخص مورد نظر مي‌تواند لجوج يا متمايل به يافتن استيلا بر شرايط باشد. اگر بند اول شست فرد مورد نظر قوي باشد، اين موضوع بيانگر اين است كه او مي‌تواند با كوشش و تلاش به نتايج مورد نظر خود دست يابد.

شخصي كه بند اول شست او كوتاه و مسطح است نمي‌تواند بر محيط اطراف خود تاثيرگذار باشد. اگر فردي آرام باشد اين بند نيز نرم احساس مي‌شود. اين مسئله به ضعيف بودن اين بند مي‌افزايد. شخصي كه بند اول انگشت شستش ضعيف است احساس دستپاچگي و نااميدي مي‌كند

 زيرا در دستيابي به اهدافش مشكل دارد. ضعيف بودن بند اول شست موجب بروز چه احساساتي مي‌شود؟ در اين صورت ممكن است احساس كنيد كه درصورت تلاش بسيار باز هم به موفقيت دست نخواهيد يافت. نحوه دور كردن اين تفكرات منفي را از خود بياموزيد. در اين صورت به‌تدريج بند اول شست شما قوي‌تر خواهد شد.


بند دوم: هوش و ذكاوت


بند دوم بيانگر توانايي فرد در تصميم‌گيري‌هاي شخصي است. اگر بند مياني شست بلندتر از 2 بند ديگر باشد در اين صورت نشان‌دهنده اين است كه شما به‌طور مداوم در مورد عملكردهاي آتي خود تفكر مي‌كنيد، همچنين دادن مشاوره به ديگران را دوست داريد.


 وقتي در انتخاب گزينه‌اي با شما مشورت مي‌شود، احساس خوبي به شما دست مي‌دهد. هميشه انديشه‌ها و طرح‌هاي جديد ارائه مي‌كنيد. اگر اين بند كوچك‌تر از 2 بند ديگر شست به ‌نظر آيد در اين صورت به اين معناست كه در تصميم‌گيري‌ها و برنامه‌ريزي براي خود خجالتي هستيد. اعتماد كردن بر تصميمات و قضاوت‌هاي خود را بياموزيد.


بند سوم: بند ذهن


اين بند دال بر ميزان مصمم بودن شماست. اگر طول آن مناسب و خوب باشد بيانگر اين است كه مي‌توانيد ذهن خود را روي استعدادها و تمايلات‌تان متمركز كنيد. اگر به اين صورت باشد بايد به شكل توانايي در خلاقيت و برقراري ارتباط ظهور كند.


به‌عنوان مثال اگر تخيلات خوبي داريد، به‌طور عملي به بعضي اشكال هنر خواهيد پرداخت يا اگر در امر سخنوري مهارت‌هاي خوبي داريد از سخنراني يا بيان نقطه نظرات هراسي نخواهيد داشت.

گاهي يافتن اين بند كار مشكلي است و به‌نظر مي‌رسد كه شست به جاي داشتن 3 بند 2 بند دارد. اين به آن معناست كه تصميم انجام تمايلات و توانايي‌هاي شخصي بايد گسترش يابند.

اگر بند سوم شما ضعيف است به خاطر داشته باشيد كه با استفاده از قدرت تمركز مي‌توانيد ذهن خود را قوي ساخته و در نتيجه به راحتي به اهداف‌تان دست يابيد. اگر اين كار را تمرين كنيد بند سوم به‌تدريج ظاهر خواهد شد.


نكات تكميلي

   اگر بند سوم شست از طول شست (بند اول و دوم) بزرگ‌تر باشد، زن یا مرد صاحب چنین شستی بیشتر تمایلات خاص و احساسات نفسانی دارد.


   شست نرم به شستی گفته می‌شود كه بند اول آن‌كه ناخن روی آن قرار دارد. نرم و شل باشد و به راحتی به عقب خم شود. صاحبان چنین شست‌هایی افرادی هستند افراط‌گرا، بی‌احتیاط در زمینه مادی و جریان زندگی خود.


در هر شرایط و موقعیتی با محیط و افرادی كه با آن‌ها در تماس هستند سازش می‌‌كنند. در حقیقت وارد هر جمعی كه می‌شوند بلافاصله صمیمی می‌شوند و احساس راحتی می‌‌كنند. این افراد دارای حس خاص دوست داشتن، خویشاوندی و وابستگی بوده، به همین دلیل هر كجا كه بروند به راحتی زندگی می‌كنند.


 كسانی كه بند اول شست آنان محكم و سفت است ویژگی‌های خاص دارند. بند محكم و سفت یعنی وقتی بند اول انگشت شست را بگیرید و به عقب خم كنید بسیار غیرانعطاف‌پذیر و خشك است. خصوصیت بارز اين افراد چنین است: اراده قوی دارند و در تصمیم‌گیری‌ها سر سخت هستند،

 آن‌ها بیشتر محتاط و راز نگه‌دار هستند، در موقعیتی كه دیگران با عجله و شتاب حركت می‌كنند آن‌ها گام به‌گام و پله پله پیش می‌روند، آن‌ها زیاد علاقه به جابه‌جایی ندارند، به یك چیز می‌چسبند، با سرسختی مقاومت‌ناپذیری اهداف خود را دنبال می‌‌كنند، قانون آن‌ها قانونی محكم است، آن‌ها خود را همچون یك ماشین كنترل می‌‌كنند،


 در جنگ بسیار مقاوم و استوار هستند، در عشق اهل تظاهر نیستند و صمیمی و ثابت قدم هستند، در امور دینی و مذهبی بی‌ریا بوده و پایبند اصول هستند، در هنر نیروی هنری ذاتی و مختص به‌خود را دارند.


  پهنای بند دوم شست یا به انداز بند اول است یا باریك‌تر از آن است كه در حالت اول به آن حالت یكدست و در حالت دوم به آن كلوشی گفته می‌شود. بند‌های كلوشی متعلق به افراد پرتحرك و كاردان است و این نوع بندها در ارتباط با پیشرفت در كسب ثروت است.


  شست‌هایی كه سر آن‌ها گرد و چكشی است معرف طبیعت خشن و لجوج است. در این شست‌ها ناخن‌ها نیز كوتاه است.


  اگر كف دست بیش از اندازه سفت باشد و سر شست سفت شده باشد صاحب آن بسیار قاطع، مصمم و ثابت قدم است. در صورتی كه كف دست شل و گوشتالو باشد ولی سر شست‌ها سفت باشد او اغلب برنامه‌های خود را بسیار خوب شروع می‌‌كند اما در میانه راه آن را رها می‌كند.


  كسانی كه بند انگشت‌های آنان صاف است (برآمدگی ندارد) قوه تفكر آنی داشته و بدون توجه به عوامل مسئله‌ساز، اموری را كه به آن‌ها محول می‌شود به انجام می‌رسانند.


 كسانی كه انگشت‌های نوك‌تیز و بندهای صاف دارند (انگشت‌ها از پایین به بالا باریك می‌شوند و سر آن‌ها باریك است) به‌طور ذاتی افرادی بی‌قید هستند و در وضع ظاهری و مسائل بسیار جزئی نيز بی‌توجه هستند، اشیا مورد استفاده خود را به هیچ وجه سر جای خود قرار نمی‌دهند و در برابر اجرای دستورات مقاومت نشان می‌دهند
.

شنبه 10 آذر 1391 - 1:42:10 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://www.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 8 بهمن 1391   9:01:15 AM

سلام.... ممنون از زحماتتون...خيلي جالب بود

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655003 بازدید

809 بازدید امروز

795 بازدید دیروز

6674 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements