×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

فرمول موفقيت نهايي براي حل مسائل زندگي

1_ دقيقاً بدانيم كه چه مي خواهيم و به دنبال چه هستيم و خود را در شرايط حل شده مسئله احساس كنيم. 
در مقابل مسائل دستپاچه نشويم. 
اولين شرط موفقيت در حل مسائل زندگي : فهم درست و شناخت لازم از صورت مسئله است. 
هنگامي كه براي شما مسئله اي رخ مي دهد ، شما بايد قلم و كاغذي در دست بگيريد و روي آن بنويسيد كه چه اتفاقي افتاده است و از اين طريق يك تعريف درستي از صورت مسئله براي خود به دست آوريد. سپس از خود سئوال كنيد كه حل اين مسئله به چه معنايي است. به عبارت ديگر چه اتفاقي بايد در دنياي شما بيفتد تا شما كاملا احساس كنيد كه مسئله شما حل شده است. 
نام اين حركت را واضح سازي مي گويند. 
وضوح قدرت مي آفريند.....clarity is power 

2_ بهترين راه حل را بيابيم و فوراً اقدام كنيم. 
عمل و اقدام مرحله اصلي حل مسائل و رسيدن به اهداف است. 
ده درصد از وقت و انرژي ما بايد صرف اقدام براي حل مسئله شود. 
بيست درصد از وقت و انرژي خود را صرف تشريح و تبين صورت مسئله كنيم. 
پس از فكر و مشورت فوراً بايد اقدام كنيم و عملكرد خود را مورد ارزيابي و تجزيه و تحليل قرار دهيم. 

3_ ارزيابي اقدامات انجام شده و كنترل مسير و تغيير راه حل ها و انعطاف پذيري. 
مرتبا در حال ارزيابي تمام مراحل زندگي و اقدامات خود باشيد تا بهترين راهها را انتخاب كنيد. عاليترين تصميم ها را بگيريد. بهترين دستاوردها را به دست آوريد. 
در طول مسير ضمير ناخودآگاه شما كه مرتباً با كائنات در تماس است راه حل هاي بهتري را يافته و به ذهن شما مي اندازد. همواره براي دريافت الهامات دروني خود آماده باشيد و راه حل هاي بهتر را مرتباً جستجو كنيد. 

4_ استفاده از تجربيات ديگران و مدل قرار دادن انسانهاي موفق 
هيچ گاه براي مسائل كار و زندگي از روش سعي و خطا استفاده نكنيد. 
در مواقع مهم و تصميمات استراتژيك و سرنوشت ساز كه استفاده كردن از تجربه هاي ديگران مي تواند بسيار كارساز و موفقيت آميز باشد. 
در مورد هر مسئله فردي را پيدا كنيد كه قبلاً چنين مسئله اي داشته و آنرا به طور موفقيت آميز حل كرده است. او را الگو قرار دهيد و با او مشورت كنيد و كوتاهترين راه را برويد و بهترين دستاورد را به دست آوريد. 
الگوها و مدل ها چراغهاي روشني هستند كه مي توانند مسير زندگي انسان را روشن تر كنند. 
استفاده كردن از الگوها و تجربه هاي ديگران باعث مي شود كه انسان با كمترين هزينه ممكن و صرف كوتاه ترين زمان به بهترين دستاورد برسد. 

5_ حفظ روحيه اميدواري و ايمان به حل مسئله 
يك انسان نااميد هرگز نمي تواند انديشه درستي داشته باشد و راه حل مناسبي را بيابد. 
به عنوان يك انسان موفق اين گونه باور داشته باشيد كه همه چيز در دنياي شما به گونه اي است و خداي رحمان هر مسئله را فرصتي براي رشد و ارتقاء شما قرار داه است. 
با اعتماد به ياري خداوند و اتكاء و به توانايي نامحدود خود همواره روحيه اميدوارانه و خوب خود را حفظ كنيد تا هر مسئله اي را با سرپنجه تدبير و درايت خود حل كنيد و از اقتدار خود لذت ببريد. 

6_ ثبت كامل در دفترچه ثبت موفقيتها و تحسين خود به عنوان انساني موفق با ظرفيتي بالاتر 
از همان لحظه اول مواجه با مسئله تا پايان آن لذت ببريد و بعد در دفترچه ثبت كنيد. 


چگونه تغيير و تحول پايدار در خود به وجود آوريم؟ 

ايجاد تغيير و تحول در انسان زماني ارزشمند است كه آن تحول در وجود آدمي پايدار بماند. تحولي كه با تكنولوژي فكر در جسم و روح و روان ما ايجاد شده است همچنان پايدار مانده و كيفيت زندگي ما را بهبود ببخشد. انسان يك موجود فراموشكار است و مرتباً نياز به تذكر و يادآوري دارد. 
نبايد با تغييرات اوليه اي كه در خود ديد خيالش راحت باشد كه تا آخر عمر اين تحول و تغيير پايدار خواهد ماند. زيرا اگر از خود غافل شود آن نگرشها ي غير درست مجدداً به زندگي او برگشته و او را مجدداً دچار مسائلي مي كند. 

اصولي براي پايدار ماندن تغييرات و تحولات 

1_ اجراي تكنيك هاي تكنولوژي فكر(بر اساس خودهشياري، خودبيداري و اشراف و بصيرت كامل) 
تحول در انسان حاصل عملكرد لحظه به لحظه ضمير ناخودآگاه او است. 
ضمير ناخودآگاه براي انجام هر حركتي نيازمند به يك فرمان و يا يك سيگنال ورودي است. مهمترين عامل ايجاد تحول و فعال ساختن ضمير ناخودآگاه ، اشراف و آگاهي لحظه به لحظه به خود است. 
مهمترين حركتي كه شما در زندگي خود بايد انجام بدهيد، همان اشراف به خودتان است كه در واقع متوجه هستيد كه اتفاقي در دنياي شما رخ داده و شما ديگر آن آدم سابق نيستيد. انسان زبيا كسي است كه تمام تكنيك ها و اصول تكنولوژي فكر را در هر لحظه اجرا مي كند. 
لحظه اي از خود غافل نباشيد. بلكه تمام اصول تكنولوژي فكر را در هر لحظه در دنيايي از آگاهي انجام دهيد. 
مثال: اصل تمركز و اصل سئوال كه مرتباًبايد بر روي زيبايي هاي زندگي خود تمركز كنيد و ذهن خود را مرتباًمعطوف به وقايع زيباي زندگي كنيد و از هر گونه منفي نگري بپرهيزيد. مرتب از خود سئوالهاي مثبت بكنيد. و احساس رضايت از زندگي را فرياد بزنيد و مرتباًبراي خودخواستار زندگي بهتر باشيد. 
به چاي واژه چرا از واژه چگونه استفاده كنيد. مرتباً خود را انسان خوش شانسي بدانيد و باور كنيد كه خداي رحمان براي شما بهترين ها را مي خواهد. 
با اصول سي گانه اعتماد به نفس هر روز زندگي كنيد. شب هاي قدر را به هر مناسبتي تشكيل دهيد و آينده زيباي خود را مرتباً طراحي و بهسازي كنيد. 
در مقابل مسائل زندگي مثل كوه بايستيد و تمام تكنيك هاي حل مسائل را به كار ببريد. با تكنولوژي فكر هر لحظه زندگي كنيد. 

2_ مراقبت از ضمير ناخودآگاه 
شما امروز به خوبي مي دانيد كه هر انديشه ، هر حركت و هر نگاه شما مي تواند در ضمير ناخودآگاه شما تأثير بگذارد و حاصل آن تأثير مي تواند سرنوشت شما را عوض كند. 
مهمترين رسالت شما نگهداري و مراقبت از ضمير ناخودآگاه است. 
وقتي ديدن يك تصوير(گل يا خرابه) و يا شنيدن يك نغمه موسيقي (دل انگيز يا غم انگيز) و يا هر گونه اطلاعاتي كه از طريق حواس پنج گانه به ضمير ناخودآگاه شما برسد بر سرنوشت شما اثر مي گذارد، حال ببينيد كه چگونه بايد از ضمير ناخودآگاه خود مراقبت كنيد تا او هم سعادت و خوشبختي شما را فراهم كند. 
شما در هر لحظه به چيزي مي انديشيد ، چيزي را مي بينيد، مي شنويد، لمس مي كنيد، مي چشيد و مي بوئيد. هر كدام از اينها سيگنالي به ضمير ناخودآگاه شما است. همان سيگنالي كه در سلامتي روح و روان شما و دستاوردهاي آينده شما تأثير مي گذارد. 

3_ اصل مراقبه (نگهبان) 
مباحث تكنولوژي فكر را در ميان خانواده خود ترويج دهيد. 
انسانها گاهي از خود غافل مي شوند وسخناني گفته يا حركاتي مي كنند كه با نوع تفكر تكنولوژي فكر مغايرت دارد. در چنين مواقعي وجود عزيزان ديگري كه متوجه هستند و مي توانند تذكر بدهند بسيار سازنده است. 
تمام افراد خانواده اراده مي كنند تا با تكنولوژي فكر زندگي كنند ، مي توانند براي يكديگر به صورت نگهبان و معلمي عمل كنند تا هيچ كدام دچار غفلت نشوند و همه افراد در هر لحظه در حالت خودآگاهي زندگي كنند. 

4_ اجراي اصول تكنولوژي 
شما از رهگذر تكنولوژي عشق هر پديده اي را در كائنات مظهري از عظمت خداوند مي بينيد و لذت مي بريد، اين نگاه قدرت مغناطيسي انسان را مرتباً افزايش داده و باطريهاي وجود آدمي را شارژ مي كند. 

5_ هدف و برنامه در زندگي 
هدف و برنامه در زندگي ، شورآفرين و تحول بخش است. 
انسانهايي كه مرتباً اهداف جديدي براي خود طراحي كرده و براي رسيدن به آنها برنامه ريزي مي كنند خود را همواره در مسير كمال و مسير تحول مي بينند. چنين انسانهايي وقت ندارند كه به چيزهاي منفي و مخرب بيانديشند و افسرده شوند. 
انسان هدفمند مرتباً بر ميزان شدت مغناطيسي وجودش مي افزايد زيرا همواره از خود سئوال مي كند كه چگونه؟ چگونه بايد به اهدافم برسم. چگونه بايد فلان پروژه را به ثمر برسانم؟ چگونه بايد فلان ارتباط را برقرار كنم. 

6_ اجراي شبهاي قدر 
اجراي اصول طراحي سرنوشت و يا مراسم زيباي شب قدر بهترين فرصت براي انسان است كه خود را در موقعيت پالايش دروني و ارتباط زيبا با خداوند و كل كائنات قرار داده و به روشن كردن تكليف خود در زندگي اقدام مي كند. 
اين حركت ، تحول را هر لحظه به انسان يادآوري مي كند و به او اميد مي بخشد 

7_اصل تغيير در الگوها براي اجراي اصل خودهشياري 
يكي از بهترين راههاي پايداري در تحول ، توجه لحظه به لحظه از طريق تغيير در الگوها و ايجاد نشانه ها است. 
انسان ها مرتباً نياز به تذكر دارند. 
مرتباً جهت يادآوري الگوهاي خود را عوض كنيد وبراي خود نشانه هايي قرار دهيد تا به شما يادآوري كند كه آري شما ديگر آن آدم سابق نيستيد.بلكه تحولي بزرگ در شما رخ داده است و همه چيز در دنياي شما تغيير كرده است. در آن صورت همواره تحولي پايدار خواهيد داشت و هرگز فراموش نخواهيد كرد كه براي شما همه چيز به گونه اي ديگر است. 
هر ماه دكوراسيون خانه را عوض كنيد. مدل لباس پوشيدن و نحوه غذا خوردن ، روش برخورد با ديگران ، همه زندگي خود را مرتباً تغيير دهيد. 

8_ به كارگيري جملات تأكيدي مثبت 
هر جمله تأكيدي و تصديقي مثبت فرماني سازنده به ضمير خودآگاه است كه در نهايت يك روحيه عالي ساخته و در عين حال باوري عالي و شخصيتي زيبا را ايجاد مي كند. 
جملات تأكيدي مثبت شرايط مطلوب بعد از تحول را به شما نويد مي دهد. 

9_ تصوير سازي ذهني 
هر تخيل مثبت كه ما آنرا تصوير سازي ذهني مي گوئيم به عنوان يك سلسله دستورالعملهاي محرز و مسلم براي ضمير ناخودآگاه تلقي مي شود. 
تصوير سازي ذهني به صورت مستمر و مداوم تحول دروني شما را پايدار نگه مي دارد.

_________________
هيچ كس لياقت اشكهاي تو را ندارد و كسي كه اين لياقت را داشته باشد هيچ گاه تو را به گريه نمي اندازد...
 
یکشنبه 14 اسفند 1390 - 2:49:50 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655898 بازدید

743 بازدید امروز

961 بازدید دیروز

6701 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements