×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

ترمیم زندگی در کمترین زمان

ترمیم زندگی,درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن

 

پیش از خواندن این یادداشت، مقاله " آسمان آفتابی در انتظار شماست!!"  درفهرست  موجود  هست را بخوانید.

اگر دائما این تفکر را که ?درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن است، نه وجود داشتن? در ذهن تان نشخوار می کنید، باید بگویم این فرصت را غنیمت بشمارید و کمر همت تان را ببنید و با خود بگوئید: ?وقتش رسیده، باید کمی تغییر ایجاد کنم?.

 

در ادامه این دل نوشته، برای آن دسته از افرادی که دوست دارند از یکنواختی همیشگی نجات پیدا کنند و زندگی را با تمام وجود تجربه کرده و آن طور که خود خواهانند از آن لذت ببرند، پیشنهاداتی را بیان می کنیم:

 

کسانی که دوستتان دارند را شناسایی کنید

نگاه جستجوگرانه خود را دراطرافتان بچرخانید و کسانی که دوستتان دارند را رد یابی کنید و بشناسید. به افرادی در زندگی تان توجه کنید که چندان دوست داشتنی نیستند اما شما را دوست دارند. سعی کنید شما هم آنها را ، حتی اگر چندان هم دوست‌داشتنی رفتار نمی‌کنند، دوست داشته باشید؛ چون به‌یادماندنی‌ترین افراد زندگی شما خواهند بود.

 

همیشه خودتان را دوست داشته باشید

حماقت ها، کم کاری ها، ناتوانایی ها و ... باعث می شود گاهی از دست خود چنان ناراحت و دلگیر شوید که زبان به طعنه بگشاید و بگوئید من آدم کاملی نیستم و حقیرم . اما شما باید به این باور برسید که چون دیگران، خود را نیز دوست بدارید و در ذهن تان ارزش دوست داشتنی بودن خود را حک کنید . برای دستیابی به این هدف، این تمرین را با خودتان شروع کنید. سعی کنید بچه ها را با وجود شیطنت های بسیارشان دوست بدارید، مادرتان را به خاطر غرهای بی امانش دوست داشته باشید، همسرتان را با آن که مطیع حرف تان نیست دوست بدارید، دوستی را که هر بار از دادن بدهی اش به شما طفره می رود دوست داشته باشید و...

 

بدین سان است که مطمئناً شما خواهید توانست خودتان را هم چون آدم هایی که کامل نیستند ولی دوست داشتنی هستند، دوست بدارید.

 

کارهایی را انجام دهید که در آینده ممنون خودتان باشید

کارهایی که هر روزه انجام می دهید به مراتب باارزش تر و مهمتر از کارهایی است که هراز چند گاهی انجام می دهید. سعی کنید کاری را انجام دهید که ارزش انجام دادن داشته باشد و در آینده از خودتان نیز متشکر باشید ، چون آنچه امروز انجام داده اید به بهای سنگین یک روز از زندگی تان خریداری می شود.

ترمیم زندگی,درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن

نیمه پر لیوان را ببینید

خوشبختی در چند قدمی شماست فقط کافی است دست از شکایت کردن در مورد مشکلاتی که دارید، بردارید و به خاطر همه مشکلاتی که ندارید، متشکر و شکرگزار باشید. غنی و ثروتمند بودن به خود شما و نگاه تان بستگی تام دارد، می توانید به دو صورت این احساس را در خود پرورش دهید یا هر آنچه را که می خواهید باید داشته باشید و بدست آورید و یا این که به آنچه دارید قناعت کنید و راضی باشید. تلاش کنید سپاسگزار و قدردان همه چیزهایی که دارید و حتی ندارید باشید، چون با این روش از لحظه لحظه زندگی تان نهایت لذت را خواهید برد و با اتکا به این اندیشه، برای به دست آوردن روزهای خوش فردا توان حرکت و مقابله در خود ایجاد خواهید نمود و با روزهای بد زندگی به بهترین وجه ممکن خواهید جنگید.

 

درونتان را کند و کاو کنید

به جای آن که کار کنیم تا زندگی کنیم انگاری زندگی می کنیم تا کار کنیم؛ پیمانه ذهن مان را آنقدر لبریز از تهی ها و پوچ های آشفته و مغشوشی می کنیم که جای خالی برای اندیشه های سبز باقی نمی گذاریم؛ جام قلب مان را آنقدر از ناراحتی‌ها و کینه‌های جدید و قدیم پر وخالی می کنیم که رد پای انها را برای همیشه حک می کنیم ... گاهی برای تجدید قوا و نیرومندی لازم است از روزمرگی فرار کنیم و به طبیعت درون مان پناه ببریم گاهی باید از چند قدم عقب تر به خودمان نگاه کنیم و همه چیز را مجددا مورد وارسی قرار دهیم . گاهی سعی کنید چشمانتان را بشوئید و جور دیگری نگاه کنید، گاهی تیشه به ریشه اندیشه های واهی و توهمات خود بزنید و نفس تازه کنید و از ویرانه خرابی های دلتان بگریزید و زندگی را به گونه ای دیگر تجربه کنید.

 

برای فراغت، وقت بگذارید

برای آرامش دل و روان تان، تفرجی به دیار بیرون از خودتان داشته باشید و به دور از مشغله های کاری و تشویش های همیشگی و درگیرهای ذهنی ، زمانی را برای تفریح کردن و لذت بردن از زندگی خود اختصاص دهید.

 

از زندگی لذت ببرید

تماشای غروب آفتاب یا وقت گذراندن با یکی از اعضای خانواده و هزاران لذت کوچک دیگر، موهبت های خدادادی و رایگانی هستند که ما به آنها التفات نمی کنیم و لذت نمی بریم . این در حالی است که ممکن است یک روز در عین حسرت آن ها را آرزو کنیم و متوجه بزرگ بودن آنها شویم . پس بهتر است یاد بگیرید از ساده ترین لحظات و کوچکترین چیزهای زندگی نهایت استفاده و لذت را ببرید.

 

امروز و آینده را فدای گذشته نکنید

قبول کنید گذشته هر آنچه که بوده است، گذشته است و قابل تغییر، فراموشی و یا پاک کردن از زندگیتان هم نیست، لاجرم چاره ای جز پذیرش آن ندارید، حتی اگر مفتخر کارهایی نباشید که در گذشته انجام داده اید. پس این واقعیت را بپذیرید که گذشته امروز نیست و اجازه ندهید گذشته حال و آینده شما را بدزدد. باور داشته باشید که شما به جرم ممکن الخطا بودن دچار اشتباهات و مشکلاتی شده اید و تاوان ان را نیز با افسوس های امروز و یا دیروزتان پرداخته اید اما هم اکنون شما اشتباهاتتان نیستید، مشکلاتتان هم نیستید، بلکه با قدرت شکل دادن به زمان حال و آینده‌تان اینجایید.

 

ترمیم همیشه کارساز نیست

گاهی اوقات باید بگذرید و از نو شروع کنید و چیزی بهتر بسازید. ترمیم چیزهای شکسته همیشه کارساز نیست گاهی روابط و موقعیت ها به قدری مخدوش و به هم ریخته شده اند که چسباندن آنها به زور هم ، نه تنها چاره کار نیست بلکه شرایط را بدتر و وخیمتر از قبل هم می کند . این بار سعی کنید قدرت خود را در توانایی ادامه دادن رها کنید و به دیگر قدرت خود در توانایی شروعی دوباره میدان جولان دهید و ان را بیازمائید.

پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 11:23:07 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1648488 بازدید

159 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5216 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements