×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

برای دوری از شک و افکار کسل کننده

دوری از شک,شک و تردید,صحبت‌های همسر

مواقعی پیش میاد که ما نسبت به همسرمان دچار شک و تردید می‌‌شویم اما هر چه فکر می‌‌کنیم هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای شک پیدا نمی‌‌کنیم شاید این حالت و طرز فکر را ساعتها، روزها، و یا هفته‌ها تجربه کنیم. زنجیره‌ای از افکاری که زاییده فکرمان است تشکیل می‌‌شود که هیچ مبنای منطقی در این تفکرات دیده نمی‌‌شود آیا تا به حال در مورد علت آن از خودتان سوال کرده‌اید؟ پرسیده‌اید که چرا اینگونه می‌‌شوید آیا آنقدر دقیق شده‌‌اید که بدانید در چه مواقعی این حالت‌ها را بیشتر دارید و در چه مواقعی خیلی آرام‌ترید و خوش بینانه به اطراف و مسائل می‌‌نگرید؟

 

توجه داشته باشید که به روحتان هم مانند جسمتان غذای مفید بخورانید زمانی که غذای روحمان تمام می‌‌شود اتفاقاتی می‌‌افتد که مارا مجبور می‌کند که مدام در حال شارژ چیزهای مفید برای روحمان باشیم واین خوب است . بعضی‌ها قبل از تمام شدن شارژ به فکر این هستند که کاری بکنند تا اتفاق بدی پیش نیاد. بعضی‌ها هم می‌‌گذارند هر وقت شارژشان تمام شد بروند و شارژ شوند . و بعضی دیگر هم اصلاً نمی‌‌دانند کی شارژشان تمام شده.

حالا چرا باید به این مسئله توجه کنیم؟ به دلیل اینکه با تمام شدن یا پایین آمدن شارژ انرژی، اعتماد به نفسمان را تا حدودی از دست می‌دهیم اضطراب، افسردگی، بدبینی، نارضایتی از خود، عصبانیت و کسالت سراغمان می‌‌آید و باتوجه به اینکه ظرفیت انرژی هر شخصی با شخص دیگر فرق می‌‌کند و میزان از دست دادن آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است راههایی که هر شخص باید پیش بگیرد نیز متفاوت است برای اینکه همیشه شاداب باشیم و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم توجه به چند نکته ضروری به نظر می‌‌رسد.

به جسم‌تان توجه کنید سعی کنید تغذیه مناسبی داشته باشید برای اینکه کسل نباشید غذاهای چرب را از برنامه‌تان حذف کنید ورزش کنید حتی اگر به باشگاه نمی‌‌روید وقتی را برای پیاده روی بگذارید انجام حرکاتی مثل یوگا، ریلکس شدن را بیاموزید و در طول هفته انجام دهید.

هرگاه فکر بدی مثل بدبین شدن، یادآوری خاطرات بد گذشته و امثال آن در ذهن‌تان خطور کرد آن فکر غلط را از خودتان دور کنید، روی ذهنتان کنترل داشته باشید، رابطه‌تان را با خدا قوی‌تر کنید حمد و ستایش پروردگار و تمرکز بر عبادت (مراقبه) را بیشتر انجام دهید.

برنامه‌ای را ترتیب دهید تا در طول هفته بیرون از خانه باشید معاشرت با دوستان و نزدیکان این افکار را خود به خود از بین می‌‌برد اگر آدم معاشرتی هستید سعی کنید تنها نمانید یا به کار یکنواختی نپردازید در کارتان انعطاف داشته باشید اگر امروز را اختصاص به کاری دادید برای روزهای بعد برنامه‌ریزی دیگری داشته باشید.

صله رحم را در آخر هفته فراموش نکنید که فواید بسیار چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی برایتان باقی می‌‌گذارد.

سعی کنید همواره آرام و صبور باشید واین آرامش را به همسرتان و فرزندتان هم هدیه بدهید. با آنها گفتگو کنید وسعی کنید آنها را بخندانید از هر چیز کوچکی برای شاد شدن استفاده کنید. اگر مسئله‌ای دارید آن را با همسرتان در میان بگذارید در هنگام گوش دادن به صحبت‌های همسرتان حواس خود را به فرزند، آشپزخانه، و چیزهای دیگر پرت نکنید و تمام توجه خود را برای ایجاد یک رابطه کلامی خوب به کار ببندید.

هر گاه کسل و خسته بودید در خانه نمانید کمی پیاده‌روی تند، یا گفتگو با کسی که همیشه از صحبت کردن با او انرژی مضاعف دریافت می‌‌کنید، گوش دادن به موسیقی، پختن یک غذای جدید و? می‌‌تواند شما را برای لحظه‌ای آرام نگه دارد.

با خودتان لجبازی نکنید و نگویید که هیچ چیز مرا آرام نمی‌‌کند! حتماً چیزی هست که شما با آن آرام می‌‌شوید اما حواستان باشد که از چاله به چاه نیفتید.

جمعه 8 شهریور 1392 - 3:24:31 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1648559 بازدید

230 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5287 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements