×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

پنج راه برای الهام بخشیدن به دیگران

الهام بخشیدن به دیگران,ایجاد انگیزه در دیگران

بهترین هدیه ما به دیگران به خصوص عزیزانمان اینست که  در رسیدن به اهداف و ایجاد تغییر در زندگی به آنها کمک کنیم و یکی از موثرترین ابزارها برای ایجاد انگیزه در دیگران این است که الهام بخش آنها باشم. اما چگونه ؟ !

حقیقت این است که اگر یاد بگیرید که چگونه مسیرتان را در زندگی پیدا کنید و به هدفتان برسید، شما تبدیل به یک مدرک زنده می شوید. شبیه انرژی وارده بر مهره های دومینو خواهید شد که به آسانی دیگران را تحت تاثیر خود در می آورید و به آنها نشان می دهید که رویاها دست نیافتنی و دور از دسترس نیستند. عکس این هم ممکن است برای عشق اتفاق بیافتد اما زمانی که بحث مسائل شخصی می شود، شما باید خودتان را بیشتر از دیگران دوست داشته باشید .

هر چقدر خودتان را بیشتر دوست داشته باشید، بیشتر دیگران را به دنبال خود می کشانید. به محض اینکه وارد قدرت و پتانسیل شخصی خود می شوید، جا را برای دیگران باز می کنید تا از شما الگو برداری کنند و همان کاری که شما می کنید را تکرار کنند. چه چیز خوبی است که بتوانیم به دیگران چیزی بدهیم. زمانی که جشنی در پیش رو داریم تمام نگرانی ما این است که چه هدیه ای را باید برای دوستان، همکاران و اعضای خانواده فراهم کنیم . از نظر من بهترین هدیه ای که می توانید به دیگران بدهید چیزی نیست که ارزش مادی داشته باشد ، بلکه چیزیست که دائمی باشد و تاثیر مثبتی بهمراه داشته باشد. در ادامه شما را با 5 روش الهام بخشیدن به دیگران آشنا می کنم.

کمی آسیب پذیر باشید  
بسیاری از مردم فکر می کنند که افرادی که الهام بخش دیگرانند اغلب سرسخت هستند و هیچ چیزی روی آنها تاثیر نمی گذارد. در برخی موارد ، شما باید سر سخت باشید اما بیشتر وقتها بهترین ( و زیباترین ) راه برای نشان دادن ماهیت خودتان به دیگران از طریق آسیب پذیری بدست می آید. آسیب پذیری به معنای ضعیف بودن نیست ? دقیقا بر عکس، آسیب پذیری به معنای پذیرا بودن خود به همان شکلی که هستیم می باشد- خوب ، بد و ... یعنی باید به خود اجازه بدهید که احساس کنید و به خود اجازه دهید که کامل نباشید! یعنی بدون هر گونه قضاوتی به خود نگاه کنیم و از مشکلات درس بگیریم، به جای اینکه سرسری از مقابل آنها عبور کنیم. زمانی که دیگران آسیب پذیری را در شما ببینند ، شما به آنها اجازه داده اید که همانطور شوند .

الهام بخشیدن به دیگران,ایجاد انگیزه در دیگران

سپاسگزار باشید  
قدرشناسی می تواند به سختی درک شود. برای بعضی از افراد ، مثل این است که بخواهند به میلیونر شدن فکر کنند در حالیکه دستمزد کمی می گیرند و به سختی از پس اجاره خانه بر می آیند. فکر خوبی است اما نمیتوان زیاد روی آن تکیه کرد. اما قدرشناس بودن نیاز به تفاسیر بزرگ و آنچنانی ندارد. در حالت طبیعی آسانتر نیز هست. هرچه بیشتر تمرین قدرشناسی بکنید ، در آن موفق تر خواهید بود. هر روز ، برای حتی کوچکترین چیزها نیز قدر دان باشید. برای یک فنجان قهوه یا یک دوش آب گرم. تمرین قدر دانی به خاطر چیزهای کوچک باعث می شود که بعد از مدتی تبدیل به نمادی برای قدردانی شوید.

به خودتان سخت نگیرید  
من همیشه جزو آن دسته از مردم بودم که اگر ببینم کسی کاری که می خواهم را انجام نمی دهد ، دچار بحران می شوم . چون اگر حس کنم چیزهایی که می خواهم همان چیزی نیستند که باید باشند، به خودم ضربه وارد می کنم. با گذشت زمان، متوجه شده ام که این خودزنی ها هیچوقت فایده ای برایم نخواهد داشت. به جز اینکه مرا هر لحظه عمیق تر از قبل می رنجاند و برای جبران ،راهی بیشتر باید طی کنم. آسان گرفتن به خود و زندگیتان باعث می شود که محیط زندگی شما راحت تر شود و بتوانید رشد کنید و تمامی امکاناتی که در زندگی وجود دارد را بهتر کشف و دریافت نمایید. از قدمهای کوچک شروع کنید. خود را مجبور به لبخند زدن کنید آن هم در شرایطی که واقعا نمی توانید. زمانی که دوست دارید به یک گوشه ای بخزید برعکس , سعی کنید جمع و جور کنید و تکانی به خود بدهید. و یاد بگیرید که به اشتباهاتتان بخندید. با انجام این کارها چیزهایی که در وهله اول به نظر وحشتناک می آیند ، کم کم جلوه خود را از دست می دهند و شما در انتها می بینید که فقط خوشبختی است که در چشم انداز شما دیده می شود.

همیشه در زمان حال زندگی کنید  
زندگی کردن در حال حاضر شبیه قدر دان بودن است اگر قدر دان بودن از نظر شما آسان است، این هم آسان است . اما این طور نیست! از آنجایی که اغلب ما برای آینده خود زندگی و تلاش می کنیم پس زندگی کردن در حال برای ما مثل یک چالش خواهد بود. همانند قدردانی کردن ، ترفندهای زندگی کردن در حال ، از چیزهای کوچک شروع می شوند. زمانی که می نشینید و صبحانه می خورید ، بجای اینکه حواستان به گوشی تلفن یا تلویزیون باشد، فقط به غذا فکر کنید. هر لقمه را مزه مزه کنید و طعم آنرا کاملا حس کنید. اگر کسی شما را در غذا همراهی می کند به صحبت های او توجه کنید. زمانی که حرف می زنند به آنها نگاه کنید و واقعا حرفشان را بشنوید. زندگی کردن در زمان حال ارزشمندترین هدیه ای است که شما می توانید به خودتان و دیگران بدهید.

از تجربه کردن نترسید  
در زندگی لحظاتی بوجود می آیند که سعی نمی کنیم کاری را تجربه کنیم چون از شکست خوردن می ترسیم. و چه اتفاقی می افتد؟ ساده است موفق نمی شویم چون اصلا سعی نکرده ایم. چیزی به نام شکست وجود ندارد اگر تلاش کنید برای اینکه حداقل تجربه و درسی از تلاشتان یاد می گیرید. هر زمانی که تلاش می کنید دری به سوی یک شانس به روی شما باز می شود یا حتی چیزی بهتر از آن!

سه شنبه 3 دی 1392 - 4:23:45 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655037 بازدید

843 بازدید امروز

795 بازدید دیروز

6708 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements