×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

مزایای کار با کسی که روی اعصاب شماست

کار کردن با دوست مورد علاقه خود را فراموش کنید. کار کردن با فردی که حسابی روی اعصابتان است بسیار بهتر به شما کمک می کنند تا به رویاهای خود دست بیابید.

کار کردن با دوست,راه اندازی کار جدید

 

وقتی به فکر راه اندازی کار جدیدی هستید، بدون شک دوست دارید در کنار بهترین دوست، همسر یا خواهر و برادرتان کار کنید. همکاری با این افراد بسیار لذت بخش است. شماها به یکدیگر کمک می کنید تا تصمیم های درستی بگیرید و در مسیر موفقیت حرکت کنید. این نوع کار کردن بسیار عالی و دوست داشتنی است.

 

اما شاید همیشه هم اینگونه نباشد. شاید مجبور باشید با کسی کار کنید که اعصاب شما را خورد می کند و به هیچ عنوان به او علاقه ندارید.

 

حتما می پرسید چرا باید چنین کاری را انجام دهید؟ زیرا این افراد سعی می کنند با احترام با یکدیگر برخورد کنند. و نکته هم همین جاست. وقتی به فردی که دوستش ندارید فقط به واسطه شغل و موفقیت در کار مشترک احترام می گذارید، این یک موفقیت و مزیت است. دلایل آن را نیز در ادامه توضیح داده ایم.

 

1.   شما چیزهای متفاوتی دوست دارید، بنابراین نگاه های متفاوتی دارید

وقتی علاقه مندی های کاری و دیگر علاقه مندی های شما با فرد دیگری یکسان باشد، هر دو شما روی موضوع های مشابه تمرکز می کنید. هر دو نگاه یکسانی به مشکلات و مسایل پیش رو دارید. با اینکه این مساله بسیار خوشایند است و منجر به رابطه ای صمیمی تر و گرم تر می شود اما می تواند شما را از دستیابی به موفقیت های مهم تر و بزرگ تر دور کند.

 

شریک یا همکاری که دیدگاه متفاوتی با شما دارد، مسایل را به گونه ای می بیند که شما نمی بینید. شاید او در مسایلی که شما در آن ضعف دارید بهتر باشد و برعکس آن نیز صادق است، شما در مسایلی بسیار قوی تر از او هستید. همین تفاوت ها باعث می شوند تا همه چیز بهتر پیش برود زیرا شما دو نفر مکمل هم هستید.

 

2.   وسوسه نمی شوید تا رابطه غیر کاری با او داشته باشید

وقتی از کسی خوشتان نمی آید، مسلما کار خود را متوقف نمی کنید تا با او برای آخر هفته برنامه ریزی کنید. همه رابطه شما فقط مربوط به کار و مسایل کاری خواهد بود.

کار کردن با دوست,راه اندازی کار جدید

3.   پایان دادن به رابطه بسیار راحت تر است

شاید شما هم افرادی را بشناسید که دوست دارند از شغل خود در کنار دیگر اعضای خانواده یا دوستان صمیمی کناره گیری کنند اما می ترسند مبادا این تصمیم منجر به آسیب دیدن رابطه آنها شود. یا مثلا، فردی یکی از بهترین دوستان خود را استخدام کرده اما از او راضی نیست و می خواهد او را اخراج کند اما به دلیل رابطه دوستی که میانشان برقرار است این کار را نمی کند.

 

اگر رابطه شما با فردی فقط به واسطه شغلتان است، اگر این همکاری نتیجه خوبی نداشت می توانید بدون هیچ مشکل و تعارفی به آن خاتمه دهید. اگر شریک شما که چندان هم دل خوشی از او ندارید تصمیم به جدا شدن بگیرد، شما به او می گویید ?کار خوبی می کنی! موفق باشی.? و هیچ مساله ناراحت کننده ای هم به وجود نمی آید.

 

4.   افراد باهوش بهتر از بله قربان گوها هستند

شما در شغل خود به افراد باهوش نیاز دارید. افرادی که ایده های خوبی در سر دارند نه افرادی که شما دوست دارید در کنار آنها وقت بگذرانید و با یکدیگر ناهار بخورید. کسی که با شما مخالفت می کند باعث می شود تا بهتر و درست تر فکر کنید. کسی که در کار ?اما? می آورد می تواند نگاه جدیدی در مورد مسایل به شما ببخشد که شاید هرگز به آن فکر نمی کنید.

 

5.   احترام حرف اول را می زند

اگر از دست کسی که با او کار می کنید آزرده خاطر شوید، این رابطه چندان دوام ندارد. شما باید به یکدیگر احترام بگذارید. باید برای ایده های یکدیگر ارزش قائل باشید. شما باید به حرف های یکدیگر گوش کنید اما لازم نیست حتما با هم دوست باشید یا به هم علاقه داشته باشید.

 

دفعه بعدی که خواستید کسی را استخدام کنیدیا خواستید با کسی شریک شوید، به دنبال فردی باشید که نگاه متفاوت و ایده های بزرگی در سر دارد. در حقیقت، شما باید به دنبال فردی باشید اعصاب شما را به هم می ریزد. اگر هر دو نفر شما موفق و هوشمند باشید، کارها در بهترین حالت خود پیش خواهند رفت.

چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 9:07:06 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655906 بازدید

751 بازدید امروز

961 بازدید دیروز

6709 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements