×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

کليد طلايي وارتباط موفق با شوهر

کليد طلايي وارتباط موفق با شوهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20  کليد طلايي براي زناني که خواهان ارتباط موفق با شوهر خود هستند!

1) همسرتان را به عنوان يک مرد بپذيريد و براي شناخت دنياي مردانه او دانش و آگاهي خود را افزايش دهيد.

2) همسر خود را به چشم يک شي‌ء مسؤول ننگريد. بلکه به شخصيت وجودي او احترام بگذاريد.

3) جنبه يا بخش‌هايي از شخصيت شوهرتان را که باعث تمايز او از سايرين مي‌شود مورد توجه و تحسين قرار دهيد.

4) براي اين که همسرتان با شما روراست باشد سعي کنيد او را درک کرده و براي افکار و احساساتش ارزش قايل شويد. اگر حرف‌ها و گفته‌هاي او مطابق ميل شما نيست از خود واکنش تند نشان ندهيد زيرا به اين وسيله بذر بي‌اعتمادي در زندگي خود مي‌کاريد.

5) وقتي همسرتان با شما درد دل مي‌کند و راز دلش را با شما در ميان مي‌گذارد، احساساتش را بپذيريد و به او نگوييد که اسرار درونش ناخوشايند و بي‌رحمانه است‌.

6) به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنيد زيرا انتقاد پياپي باعث مي‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگيرد.

7) او را به درک نکردن‌، عدم صميميت و بي‌احساس بودن متهم نکنيد. زيرا او درک کردن‌، صميميت و با احساس بودن را به شيوه مردانه نشان مي‌دهد.

8) نيازهاي واقعي شوهرتان را دريابيد. اين امر اتفاق نمي‌افتد مگر اين که همسرتان اين نيازها را باز گويد و به همين جهت در مواقع مناسب با لحن ملايم در مورد نيازهايش از وي سؤال کرده و ديدگاههاي واقعي وي را نسبت به خود و زندگي‌تان دريابيد و در نهايت جوابي را که شوهرتان مي‌دهد بدون انتقاد و جبهه‌گيري بپذيريد.

9) زماني که همسرتان با شما صحبت مي‌کند به دقت به حرفهاي او گوش فرا دهيد زيرا عدم توجه شما به گفته‌هاي او عدم علاقه? شما را نشان مي‌دهد.

10) هيچ وقت از کارهايي که همسرتان براي جلب محبت شما انجام مي‌دهد انتقاد نکنيد براي مثال وقتي او به شما محبت مي‌کند، آن را بيش از اندازه لوس ندانيد او به شيوه? خود ابراز محبت مي‌کند.

11) او را به شيوه خودتان دوست نداشته باشيد بلکه به وجود او نيز اهميت بدهيد. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هديه‌اي به او مي‌دهيد سعي کنيد از قبل در مورد هديه? مورد علاقه‌اش اطلاعاتي به دست آوريد.

12) از همسر خود انتظار نداشته باشيد که با تمامي طرح‌ها و ايده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسين کند. واقع بين باشيد و به او اجازه دهيد که نظرش را هر چند که برخلاف ميل شما باشد، بيان نماييد.

13) اصرار زيادي براي جلب محبت همسرتان نداشته باشيد و اين نکته را زماني که وي عصباني است بيشتر مراعات کنيد. در بسياري اوقات حالت روحي او براي ابراز محبت به شما مناسب نيست و اصرار زياد شما منجر به مخالفت شديد او مي‌شود.

14) براي همسر خود نقش يک زن حساس و شکننده را بازي نکنيد. زيرا اين حالت شما باعث مي‌شود که همسرتان فکر کند شما ضعيف و بي طاقتيد و اگر چيزي بگويد باعث رنجش‌تان مي‌شود. بنابراين سعي مي‌کند که ارتباط کلامي کمتري داشته باشد و همين امر باعث ناراحتي شما مي‌گردد.

15) سعي کنيد که در ارتباط با همسرتان همواره هويت خود را به عنوان يک زن و همسر حفظ کنيد. زني که توجه به روابطش به قيمت از دست دادن هويتش تمام شود به خود و روابطش صدمه مي‌زند. زيرا اين مسئله باعث مي‌شود که وي خود را بخشنده‌تر و دوست داشتني‌تر از شوهرش ببيند و فکر کند که همسرش بي‌نهايت خودخواه و ناسپاس است‌. مردها با زني به عنوان همسر در ارتباط دايمي باقي خواهند ماند که هويت مستقل و قوي خود را حفظ کند.

16) اگر احساس مي‌کنيد که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پاييني برخورداريد و ميل داريد که او را واداريد تا در اين زمينه به شما کمک کند که از احساس خوبي برخوردار شويد اشتباه مي‌کنيد. اين مسئله مشکل شماست شخصاً روي آن کار کنيد و در صورت لزوم از يک روان‌شناس کمک بخواهيد.

17) زماني که همسرتان از فشار عصبي رنج مي‌برد سعي نکنيد از لحاظ احساسي به او نزديک شويد. زيرا اگر براي صميميت و نزديک شدن به او فشار آوريد فقط او را عصباني‌تر کرده و از خود دور مي‌کنيد. زماني که استرس او کم شود به حالت عادي خودش بر مي‌گردد.

18) در زندگي زناشويي خويش سعي کنيد خود را مسؤول خوشبختي خود بدانيد. زني که مسؤوليت خوشبختي زندگي مشترک را فقط بر عهده شوهرش مي‌گذارد يک همسر آزرده و افسرده به بار مي‌آورد.

19) او را به دوست نداشتن و گريزان بودن از همسر و زندگي متهم نکنيد. زيرا وي اعتقاد دارد که شريک زندگي‌اش را دوست دارد و از او گريزان نيست ولي به نظرش او را متهم به چيزي مي‌کنيد که در موردش صدق نمي‌کند و اين مسئله موجب کدورت در روابط مي‌شود.

20) وقتي شما در مي‌يابيد که در ايجاد مشکلات زندگي خود سهم داشته‌ايد و آن را به همسرتان بگوييد عشق و محبت بار ديگر در زندگي‌تان شکوفا  مي‌شود. زيرا بعد از آن همسرتان نيز سهم خود را مي‌پذيرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر مي‌آيد

پنجشنبه 16 فروردین 1391 - 3:08:55 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655040 بازدید

846 بازدید امروز

795 بازدید دیروز

6711 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements