×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

آیا واقعا قدرت دست خانم‌هاست؟

قدرت در دستان زنان,زنان امروز

 

امروزه به هرجا كه نگاه مي‌كنيم قدرت در دستان زنان است حتما اين ضرب‌المثل را شنيده‌ايد كه مي‌گويند: ?پشت هر مرد موفق يك زن قدرتمند است.?

 

زنان امروز با مادران و مادربزرگان ديروز خيلي متفاوت هستند چه از نظر جايگاه اجتماعي و چه از نظر جايگاه خانوادگي‌شان. ديگر دوراني كه زن‌ها در خانه به شستن لباس‌ها و تميز كردن حياط مشغول بودند به پايان رسيده است. امروزه به هرجا كه نگاه مي‌كنيم قدرت در دستان زنان است حتما اين ضرب‌المثل را شنيده‌ايد كه مي‌گويند: ?پشت هر مرد موفق يك زن قدرتمند است.? اما با تغييراتي كه در جوامع بشري صورت گرفته، درحال حاضر مقابل هرمرد موفق يك زن موفق و قدرتمند ايستاده است و حتي چه بسا كه تعداد زنان موفق بيشتر از مردان موفق هم باشد. علي اي الحال برگ‌هاي تقدير اينگونه ورق خورده‌اند و روده درازي بيش از اين جايز نيست اجازه بدهيد برويم سر اصل مطلب.

 

چند كلامي با شما آقاي محترم

كل كل كردن بر سر قدرت مدت‌هاست كه ميان زنان و مردان شكل گرفته، از طرفي همه زنان دست به دست هم داده‌اند تا اثري از موجودي به نام ?ضعيفه? را از ميان بردارند و از طرف ديگر مردان تلاش مي‌كنند كه جنس زن را با همان عنوان سابقش نام ببرند. اما با تمام اين تفاسير، آقايان هميشه به دنبال كسب رضايت همسرانشان هستند و هرقدر هم كه در ظاهر سررشته امور را در دست بگيرند اما رئيس خانه هميشه خانم‌ خانه است و شايد هم اصل و ريشه قدرت زنان از همين رئيس خانه بودن آغاز شده و رفته رفته در همه‌جا گسترش یافته و درنهايت پررنگ شده است. براي آن دسته از مرداني كه هنوز رگ مردسالاري در بدنشان جريان دارد مواردی را يادآور مي‌شويم كه نشان از قدرت خانم‌ها دارد.

 

طبق آمار اعلام شده از سوي وزارت‌علوم بيش از 60درصد دانشجويان كشور را دختران تشكيل مي‌دهند و اين آمار آن‌چنان رو به افزايش بود كه به ناچار تصميم گرفته شد كه سهميه‌اي را براي پسران درنظر بگيرند تا پسران هم بتوانند به تعداد دختران در دانشگاه به تحصيل مشغول شوند.

 

در زمان گذشته، هيچ موسسه و شركتي نبود كه رياست آن را يك زن به عهده داشته باشد حتي تعداد كارمندان زن هم نسبت به مردان خيلي كم بود و زنان بيشتر در خانه مشغول خانه‌داري بودند و آن اقليتي كه به دنبال مشاغل بيرون از خانه بودند به عنوان منشي يا عناويني مانند اين كار خود را شروع مي‌كردند اما امروز اين‌چنين نيست. به حدي كه تعداد زنان كارمند حتي بيشتر از مردان كارمند هم شده است.

 

خانم‌ها مقدم‌اند!...

از ويژگي‌هاي بارز و البته از تفاوت‌هاي زنان با مردان مقدم بودن آنهاست اينكه كسي در مقابل يك خانم و به احترام او صبر كند از موارد اوليه براي‌ نشان دادن آداب معاشرت است. همان‌طور كه احترام بزرگ‌ترها واجب است احترام به خانم‌ها هم واجب است كه البته اين فرهنگ روز به روز درحال تقويت‌شدن است. شايان ذكر است كه اين احترام منشا گرفته از قدرت امروز زنان در جامعه است. به هر حال در این مطلب خانم‌ها می‌توانند پی ببرند که مدیر اصلی خانه آنها هستند یا مردی که عنوان همسر را دارد.

 

آيا قدرت در زندگي زناشويي دست شماست؟

براي رسيدن به جواب صحيح اين سؤال راهكارهايي را عنوان و موقعيت‌هايي را معرفي مي‌كنيم كه راهنماي خوبي هم براي شما خواهد بود. شما مي‌توانيد با بررسي‌هاي اين موقعيت‌ها و عناوين متوجه شويد كه قدرت در دست شماست یا در دست همسرتان.

 

موقعیت اول

خرج و مخارج خانه، اصولا دست رئيس خانه است يا به عبارت بهتر اين رئيس خانه است كه تصميم مي‌گيرد پول به دست آمده را در چه راهي خرج كرده و چه مقداري از آن را پس‌انداز كند. براي پاسخ دادن به اين موقعيت سعي كنيد صادقانه به سؤالات زير جواب داده و به هرجواب ?بله? 5 امتياز مثبت دهيد.

 

1. آيا از درآمد همسرتان مطلع هستيد؟

شما به‌عنوان شريك زندگي بايد از درآمد همسرتان مطلع باشيد به اين وسيله خواهيد توانست تصميمات منطقي را براي خرج‌هاي ضروري و غيرضروري خانه داشته باشيد.

 

2. آيا سفارش خريد خورد و خوراك خانه را شما انجام مي‌دهيد؟

وقتي شما رئيس خانه باشيد سفارش خورد و خوراك خانه به عهده شما خواهد بود. اين شما هستيد كه بايد تصميم بگيريد چه چيزي نياز است به‌خصوص اگر دستي در آشپزخانه هم داشته باشيد و شاغل نباشيد.

قدرت در دستان زنان,زنان امروز

3. آيا پول توجيبي فرزندانتان را شما تعيين مي‌كنيد؟

يكي از پيچيده‌ترين تصميمات زندگي مشترك تعيين پول توجيبي فرزندان است. از آنجا كه زنان در جايگاه مادر بودن روابط بيشتر و نزديك‌تري با فرزندان دارند، بهتر مي‌توانند در اين مورد تصميم بگيرند.

 

4. آيا در خريد لوازم منزل شما تصميم‌گيرنده هستيد؟

اگر يكي از وسايل منزل شما خراب يا قديمي شود چه كسي تصميم‌گيرنده براي تعويض آن است؟ اصولا چون خانم‌ها بيشتر از آقايان در خانه حضور دارند پس حق مسلم با خانم‌هاست كه پيشنهاد تعويض وسايل خانه را بدهند.

 

5.آيا شما تصميم مي‌گيريد كه هنگام خريد خانه يا اتومبيل كدام خانه يا اتومبيل خريداري شود؟

از آنجا كه خانم‌ها نسبت به آقايان شم اقتصادي قوي‌تري دارند بهتر است در امور اقتصادي منزل نظرات‌شان اعمال شود.

 

موقعیت دوم

زن قدرتمند، زني است كه بتواند با روش‌‌هاي مخصوص به خودش سررشته امور را به دست بگيرد. در فرهنگ عامه اين روش‌هاي به‌خصوص زنانه را ?حيل‌النساء? مي‌نامند. شايد اسمي كه براي آن انتخاب شده است از نظر آقايان كمي ترسناك به نظر آيد. اما به هيچ‌وجه اين‌طور نيست! در اين قسمت به معرفي تعدادي از اين حيل‌النساء مي‌پردازيم در اين بخش هم به هر پاسخ مثبت 5 امتياز تعلق مي‌گيرد.

 

6. آيا اطرافيان از دست‌پخت شما تعريف مي‌كنند؟

از مهم‌ترين و البته حياتي‌ترين استعدادهاي اكتسابي زنان كه صددرصد يكي از مكرهاي زنانه به حساب مي‌آيد تسلط خانم‌ها به آشپزي است. يك ضرب‌المثل معروف است كه مي‌گويد: ?اگر مي‌خواهي اختيار همسرت را به دست بگيري اختيار شكمش را داشته باش.? داشتن يك دست‌پخت عالي و باب ميل خيلي از درهاي قدرت را روي زنان باز مي‌كند.

 

پیشنهاد

تا جايي كه مي‌توانيد طريقه طبخ غذاهاي مختلف را بياموزيد و حتي گامي فراتر از آن هم برداريد و شروع به يادگيري شيريني‌پزي كنيد. خلاصه كلام اينكه از هيچ اقدامي براي پيشرفت در امور آشپزي و آشپزخانه دريغ نكنيد.

 

7. آيا وقتي همسرتان به منزل بازمي‌گردد همه‌چيز مرتب و منظم است؟

تميز نگه داشتن منزل و آموزش آن به فرزندان يكي ديگر از مكرهاي زنانه است؛ وقتي شما شرايط مساعدي را براي همسرتان مهيا كنيد خواه ناخواه او را به خانه خواهيد كشيد.

 

8. آيا از بعد از ازدواج‌تان وزن‌تان ثابت مانده است؟

مواظب اضافه وزن خود باشيد. در غير اين‌صورت با مشكل مواجه خواهيد شد. شايد بهتر باشد مشكل اضافه وزن را برايتان اينگونه عنوان كنيم: با هر يك كيلو اضافه وزن‌تان يك درصد از قدرت‌تان را از دست خواهيد داد. يكي از مكرهاي زنانه براي حفظ قدرت، ثابت نگه داشتن وزن بدن است، چون در اين صورت شادابي و جواني در شما نمايان خواهد شد.

 

9. آيا پيش از آمدن همسرتان به منزل به خودتان رسيدگي مي‌كنيد؟

هميشه لباس‌هاي مرتب به تن كنيد و اجازه ندهيد همسرتان شما را در وضعيت نامرتب ببيند. پوشش مناسب و مرتب و البته مطابق سليقه همسرتان يكي از برگ‌هاي برنده براي قدرتمند شدن است. پس آن را از دست ندهيد.

 

10. آيا شما رابطه خوبي با مادرشوهرتان داريد؟

نزديك شدن شما به مادرشوهرتان يعني نزديك شدن به همسرتان. اگر بتوانيد دل او را به دست آوريد و كاري كنيد كه او شما را تاييد كند آخرين و پركاربردترين مكر زنانه را به كار برده‌ايد.

 

موقعیت سوم

اين بخش اختصاص دارد به ويژگي‌هاي مخصوص زنان، ويژگي‌هايي كه خدادادي در خانم‌‌ها وجود دارد و به قدري پررنگ هستند كه نمي‌توان از آنها چشم‌پوشي كرد.

 

11. ذهن شما چندبعد دارد؟ يا به عبارت بهتر در آن واحد قادر به انجام چندكار هستيد؟

داشتن ذهن چندبعدي از بارزترين ويژگي‌هاي خانم‌هاست. خانم‌ها به راحتي مي‌توانند هم زمان كه درحال صحبت كردن با تلفن هستند با دست ديگرشان مشغول آشپزي كردن يا اتو كشيدن لباس باشند و حتي اگر تلويزيون هم روشن باشد از برنامه تلويزيون هم غافل نباشند.

 

اگر امتیاز شما ...

با توجه به جدول زیر و مجموع امتیازات به‌دست آمده می‌توانید به قدرت‌تان در زندگی مشترک‌تان پی ببرید:

قدرت در دستان زنان,زنان امروز

منبع:روانشناسی انسان خلاق

پنجشنبه 15 خرداد 1393 - 4:13:39 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

ارسال پيام

جمعه 16 خرداد 1393   12:27:42 PM

 salam.hame mataleb mofid boodand.khaste nabashid va mamnoon az zahamatetoon.

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1655944 بازدید

789 بازدید امروز

961 بازدید دیروز

6747 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements