×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

گوشی هایی که دل نوجوانان را می برد

نوجوان و تلفن همراه, تلفن های همراه,تلفن های همراه جدید

میزان خطر ارائه موارد غیر اخلاقی به بچه ها از طریق تلفن های همراه جدید شدت یافته است.برای والدین بسیار سخت است که بچه هایشان را کنترل کنند وقتی که آن لاین هستند.

والدینی هستند که از وقوع اتفاقات احتمالی برای فرزندانشان دل نگراند. اینترنت و تلفن همراه ، تماس با خطرات را برای فرزندانتان آسان تر از قبل کرده است. بچه ها عاشق تلفن همراه هستند . امروزه اکثر دانش آموزان دبیرستانی و حتی تعدادی از دانش آموزان دبستانی هم تلفن همراه دارند. اگر آن ها بیش از اندازه از این تلفن استفاده کنند احتمالا دچار مشکلاتی می شوند. از جمله مشکلات اخلاقی، مالی، همین طور ممکن است خطرات امنیتی برایشان داشته باشد و یا برای سلامتی شان مضر باشد. ممکن است بچه ها به هر خطر جسمانی ناشناخته ناشی ازکاربرد تلفن همراه آسیب پذیر باشند. زیرا سیستم عصبی آن ها هنوز در حال رشد است. این گفته مبنی بر این اصل است که سرهای بچه ها کوچک تر، جمجمه های آنان باریک تر و بافت های فیزیکی رساناتری نسبت به بزرگسالان دارند. این بدان معنی است که کودکان نسبت به بزرگسالان انرژی بیشتری را از تلفن های همراه دریافت می کنند.


 خطرات مالی


کلاهبرداری با تلفن های همراه عادی است و شکل های مختلفی دارد:
* متن پیام گویای این مطلب است که شما برنده جایزه خاصی شده اید، وقتی که شماره مورد نظر را می گیرید مجبور می شوید به یک پیام طولانی گوش دهید که مثلا می گوید: شما برنده بلیط تعطیلات با یک سری محدودیت های بسیار شده اید. وقتی که شما صورت حساب تلفن را دریافت می کنید ، متوجه می شوید که این تماس جزء تماس های بسیار گران به حساب آمده است.

* جک های لاینی: شماره ای را می گیرید تا با پرداخت پول کمی جک دریافت کنید، ولی بعد متوجه می شوید که دریافت یک جک جدید بر اساس یک مبنای قانونی بسیار گران تمام شده است.

* با این شماره فورا تماس بگیرید: پیامی که از شما می خواهد شماره خاصی را بگیرید و بعد از تماس به فروش و بازارگرمی کالای خاصی گوش بدهید که نیاز ندارید و متقبل پرداخت هزینه ای اضافی برای این تماس می شوید.
 
خطرات بلوتوث
بلوتوث نوعی فناوری است که اجازه می دهد اطلاعات ابزارهایی نظیر کامپیوترها و تلفن های همراه بدون استفاده از سیم مبادله شود.اطلاعات بین دو بلوتوث با استفاده از امواج رادیویی منتقل می شود. به دلیل امنیتی هر بلوتوث شماره ID مخصوص خود را دارد. قبل از اینکه اطلاعات بتوانند منتقل شوند ، شماره های PINباید وارد شوند. اما بعضی وقت ها مهاجمین می توانند از طریق حمله به بلوتوث ، اطلاعاتی را کسب کنند که شما در تلفن همراه خود ذخیره کرده اید نظیر شماره تماس ها و تصاویر.

 

مشکلات اخلاقی و خطرات امنیتی
 
تلفن های همراهی که به اینترنت وصل می شوند
واقعیت این است که هم اکنون بچه ها می توانند از طریق تلفن های همراه به شبکه وصل شوند که این موضوع معضل بزرگی برای پدران و مادران شده است. میزان خطر ارائه موارد غیر اخلاقی به بچه ها از طریق تلفن های همراه جدید شدت یافته است. تلفن های همراه جدید می توانند تصاویر را بگیرند و بفرستند و برای گشت و گذار در اینترنت مورد استفاده قرار بگیرند . برای والدین بسیار سخت است که بچه هایشان را کنترل کنند وقتی که آن لاین هستند.بنابراین باید مطمئن شوند که بچه ها عادت ها و رفتارهای مناسبی را ازآن ها یاد گرفته اند و این عادت ها را هنگام برخورد با دوستان و گشت و گذار در وب یا دیگر مکان ها به کار می برند.
 
چه کاری می توانید انجام دهید
* میتوانید گوشی هایی انتخاب کنید که امکانات ارتباطی محدود و ساده تری داشته باشند.

* به فرزندانتان درباره خطرات تلفن های جدید دوربین دار آموزش دهید.در عصر تکنولوژی که ما در آن زندگی می کنیم ، آموزش به بچه ها درباره جوانب مختلف تلفن همراه همانند آموزش دادن به آن ها برای چگونه گذشتن از خیابان مهم است.

* از فرزندتان بخواهید اگر هر غریبه ای تلاش می کند از طریق تلفن همراه به ویژه ارسال عکس ، با آن ها تماس بگیرد ، به شما این مسئله را بگویند.

* مطمئن شوید از تمام سرویس هایی که تلفن همراه فرزندانتان به آن مجهز است، اطلاع کامل دارید.

* به بچه های خود بگویید کمتر از تلفن همراه برای تماس های شفاهی استفاده کنند.

* به فرزندان خود بگویید که مراقب باشند به چه کسی شماره تلفن همراه خود را می دهند.

* مطمئن باشید که تلفن همراه فرزندتان مجهز به کدهای ایمنی است.

* به بچه های خود سفارش کنید به متنهایی مثل " شما در یک مسابقه برنده شده اید " پاسخ ندهند و یا با شماره های ناشناس تماس نگیرند.

* وقتی در یک مکان عمومی هستید ، بلوتوث را کاملا خاموش کنید یا آن را در وضعیت پنهان non-discoverable قرار دهید تا تلفن همراه شما برای مهاجمان نامرئی باشد.

* اگر تلفن همراه دست دوم خریده اید، ممکن است هنوز اطلاعات بر روی آن باشد. پس باید تلفن همراه خود را تنظیم کنید. برای این کار به دفترچه راهنمای تلفن همراه خود مراجعه کنید تا شما را برای چگونگی انجام این کار راهنمایی کند.

شنبه 27 دی 1393 - 8:28:42 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1648547 بازدید

218 بازدید امروز

551 بازدید دیروز

5275 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements